Підприємці та влада міста продовжують шукати спільне рішення щодо розмірів плати за оренду землі

Триває процес консультацій для пошуку єдиного рішення в питанні затвердження нового порядку, а відтак і нових розмірів орендної плати за землю у Львові.

22 вересня 2016 року в стінах Львівської міської ради відбулась чергова зустріч депутатського корпусу, міських чиновників та представників будівельного бізнесу, яку було ініційовано Асоціацією західноукраїнських забудовників та керівниками депутатських фракцій.

Нагадаємо, що Проектом ухвали пропонують збільшити орендну плату за земельні ділянки, які надаються в оренду для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків, з 3% до 12% від її нормативної грошової оцінки, а функціональне призначення визначати як землі комерції. Це означає, що ставка орендної плати множитиметься на коефіцієнт 2,5, а відповідно розмір оренди збільшується в 10 разів.  

За оцінками експертів та депутатів, такі наміри можуть спричинити суттєве зростання вартості житла для покупців, сповільняться темпи його будівництва та продажу, зменшиться інвестиційна привабливість міста. Як наслідок – міський бюджет недоотримає надходжень.

На цій нараді присутні обговорили всі аспекти, пов’язані з прийняттям нового Порядку продажу земельних ділянок комунальної власності та нарахування орендної плати за землю у м. Львові та утвердились в думці, що для такого рішення необхідно провести відповідні аналітичні дослідження, які передбачені як чинним законодавством так і вимогами сьогодення.

Працівники міської ради взяли на себе зобов’язання повторно дослідити всі юридичні тонкощі в порядку прийняття та набуття чинності запропонованим проектом регуляторного акту, а представники забудовників, в свою чергу, висловили готовність провести цільове опитування будівельних компаній та надати узагальнену аналітику відповідей на питання, що були спільно погоджені членами робочої групи.

Наступне проміжне засідання робочої групи заплановано на 6 жовтня 2016  року. Тому усі зацікавлені особи можуть подати своє бачення з вказаного питання на адресу Львівської міської ради, або на електронну пошту Асоціації західноукраїнських забудовників [email protected].

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук