Пігулки для українського бізнесу
Економіка

Пігулки для українського бізнесу

У Львові експерти розповіли про методи підвищення операційної ефективності

Софія Трощук, 1 березня 962 0

Наприкінці лютого відбувся другий цього року захід від Forum West. Експерти говорили про операційний менеджмент, а слухачами форуму стали 250 топ-менеджерів та керівників компаній зі Західної України.

Організатор форуму Володимир Глащенков зазначає: цього року є дві важливі топ-теми, які, втім, своєї актуальності не втрачають ніколи.

«Перша – це вміння формувати складні задачі для команд і налаштовувати їх на зміни у постійному режимі. Друга річ – використання сучасних світових тенденцій в операційному менеджменті, використання діджитал-технологій і використання інших речей, які вже працюють у західних компаніях, і тільки-тільки починають працювати в Україні», – каже Володимир Глащенков.
Журналісти ZAXID.NET теж побували на події та зібрали поради спікерів для тих підприємців, які лише починають свою діяльність або хочуть підвищити ефективність компанії.

«Найпопулярніша тема – це систематизація бізнесу»

Консультант Інституту Адізеса Борис Шевельов зазначає: до факторів глобального розвитку компанії належать стандартизованість бізнес-процесів, наявність ринку та цільової аудиторії, організаційна структура в компанії. Борис Шевельов додає: найпопулярніша тема серед його клієнтів – це систематизація бізнес-процесів у компанії. Але цей процес залежить перш за все від того, як підприємство організовує роботу і чи паралельно відповідає вимогам ринку.

«На жаль, часто буває таке, що компанія бігла, але в якийсь момент забула, що вона не потрібна ринку, або ринок дуже сильно змінився. І саме тому люди, які керують – власники і топ-менеджери мають поділити задачі на два типи: організаційні і трансформаційні», – пояснює спікер. Якщо ж зробити такий поділ то буде значно простіше йти вперед і добитися успіху.

«Трансформація – це ті речі, з якими ви працюєте з точки зору кількох основних пунктів, які є у вашій компанії. Будь-які бізнес-процеси, які ви старатиметеся налагодити, рано чи пізно будуть впиратися в ці речі. Перша – це ваша власна стратегія. Це те, куди ви рухаєтеся. Бо насправді для того, щоб створити якісні бізнес-процеси, спочатку треба дати собі відповідь на запитання, куди ви як компанія ідете. Друга річ – це структура. Бо якщо структура компанії не дивиться за стратегією або ж вона складена неправильно – на жаль, бізнес-процеси не допоможуть», — підсумовує Борис Шевельов.

Пігулки від бізнес-недуг

Про те, що стратегія і структура потрібні кожному бізнесу, згадує ще одна спікерка Forum West – директорка з розвитку компанії Smart Transformation Світлана Щербань.

«Те, про що я зараз буду розповідати, є, з нашого досвіду, такими узагальненими проблемами.українського бізнесу. Це те, що йому сьогодні болить, основні проблеми. Ми їх у компанії Smart Transformation напівжартома називаємо хворобами. А от інструменти і методи, що можуть стати у пригоді та допомогти, називаємо пігулками», – розповідає Світлана Щербань.

Три напрямки, у яких Smart Transformation найчастіше «діагностують хвороби» українського бізнесу – це культура компанії, операційна діяльність і управління персоналом.

Тож перша «хвороба» на думку спікерки – відсутність стратегії, бачення та цінностей.

«Сьогодні ще багато власників бізнесів доволі скептично ставляться до таких, на їхню думку, напівабстрактних понять, як стратегія, бачення та цінності якісь. І фокусуються виключно на операційній діяльності. Це не може бути ефективним за визначенням операційного менеджменту. Бо «операційний менеджмент» призваний трансформувати стратегічні ініціативи в конкретні вимірювальні результати», – пояснює Світлана Щербань.

Щоб створити ці речі у компанії, власник просто має дати собі відповідь на кілька питань:

1. Якими є цілі нашої компанії? Чи ми досягаємо їх?
2. Яке бачення в нашої компанії? Яка моя роль у реалізації бачення?
3. Чи дотримуємося ми цінностей, яких саме? З чим виникають проблеми?

Ліками від цієї «недуги» стане створення культури — план конкретних кроків втілення, відповідальність компанії та людей, KPI, а ще — комунікація на всіх рівнях підприємства.
Друге «захворювання» бізнесу — це високий рівень операційних витрат, каже Світлана Щербань. «Вилікувати» це можна, якщо впроваджувати прогресивні системи і практики, розвивати їх. Ще варто, каже спікерка, виробляти більше продуктів, на які є попит і економити на витратах. А вже згодом ефективність операційної системи варто оцінювати в грошових одиницях.
Третя «хвороба» – ставлення до персоналу. Світлана Щербань каже: бізнес звик, що для нього важливі обладнання, будівлі, виробничі потужності. Але головна цінність підприємства – це персонал. Тож третя «пігулка» для бізнесу – це створення систем для людей. Йдеться про мотивацію, забезпечення здоров’я та безпеки, командної взаємодії, а ще – система залучення до розвитку та вирішення проблем.

«І головне, – підкреслює Світлана, – святкуйте разом перемоги, усією компанією!».

Фото Володимира Глащенкова

Е-заощадження

Ще однієї спікеркою Forum West стала експертка із корпоративних закупівель lifecell Тетяна Солоп. Компанія lifecell перевела документообіг з паперового на електронний, і ця процедура дозволила зекономити за майже два роки 50 тонн паперу. І чималі кошти.

«Раніше документообіг у нас працював так: треба було створити документ, роздрукувати та погодити його, підписати вручну, відправити поштою та передати вручну», – розповідає Тетяна Солоп.
Тепер завдяки хмарним рішенням усе відбувається в режимі онлайн: працівник створює е-документ, е-погоджує, е-завантажує, затверджує електронним підписом і зберігає в е-архіві.

У результаті підписання документів займає кілька днів замість кількох тижнів, від серпня 2018 року 60% процесів з документообігу оцифровано, а на спеціальному сервісі «Вчасно» працює понад 300 працівників lifecell.

До переваг електронного документообігу, розповідає Тетяна Солоп, належать швидкість ухвалення рішень, екологічність, легкість пошуку та зберігання документів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук