Після Лондона і Нью-Йорка художник Роман Опалинський відкрив виставку і у Львові

КультураМарічка Крижанівська, 29 січня 2019, 14:34 980 0

Його ім'я набагато відоміше за кордоном, аніж в рідній Україні. У ProArt Gallery презентує персональну виставку художник Роман Опалинський.

Минулий рік у Романа Опалинського був насичений поїздками Європою, зокрема художник виставляв свої твори у Віндзорі, а ще на найбільших мистецьких форумах у Лондоні, Цюріху, Базелі.

«Найбільше минулого року у мене було виставок у Польщі, мене там вже більше знають. А ще у Словаччині, Чехії і Англії. На майбутнє вже запрошений на три виставки до Лондона, у Каліфорнію, три в Польщі і одна знов, напевно, в Чехії буде. Не знати, коли то спати, коли працювати», ‒ розповідає Роман Опалинський.

Але раз на рік намагається вділити час для персональної виставки у Львові. Цього разу львів'янам демонструє роботи, створені буквально за останні кілька місяців. Як завжди, автор вірний власній тематиці: це українські традиції, фольклор, етнічні і релігійні легенди, а ще побутові сцени з життя простих людей.

Роман Опалинський працює у техніці левкасу. За основу використовує дерево, покриває левкасом, а далі вдається до олійних фарб, золота та срібла. Дотримується технології візантійської ікони.

«Його творчість базується на старій українській іконі, на давньому наївному малярстві і на досягненнях світового мистецтва. І саме оце поєднання тих субстанцій приваблюють і вражають, зацікавлюють шанувальників його мистецтва», ‒ пояснює успіх цього художника мистецтвознавець Володимир Гусар.

А поки Роман Опалинський готується до виставок за кордоном, український глядач ще має час, аби побачити його творчість у Львові.

«Виставка буде тривати упродовж місяця. І ми плануємо з Романом Опалинським майстер-клас його авторський, тому що є багато охочих спробувати його авторську техніку, тому слідкуйте за нашими анонсами у Facebook», ‒ додає Надія Тислюк, директорка ProArt Gallery, що на вул. Героїв УПА.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук