Після судової реформи більшість старих кадрів залишиться на посадах через брак нових людей

Для повної заміни суддівського корпусу Україні потрібно 8 тис. нових суддів, знайти яких неможливо

Після судової реформи більшість старих кадрів залишиться на посадах через брак нових людей

Незалежно від шляху оновлення судової системи – проходження переатестації або перепризначення суддів – значна частина суддівського корпусу в результаті буде складатися з колишніх кадрів, вважає заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов.

«Я особисто вважаю, що немає критичної різниці між двома пропозиціями (щодо способів оновлення суддівського корпусу). Результат буде один і той самий», – сказав він на форумі «Доброчесна і аполітична феміда через конституційні зміни» в понеділок у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами заступника голови АП, у випадку повного оновлення судової системи нізвідки буде взяти майже 8 тисяч нових суддів.

«Чи підемо ми шляхом атестації чи шляхом звільнення всіх і призначення нових, ми отримаємо один і той же результат. Дуже велика частина суддівського корпусу, який ми отримаємо, буде складатися з тих же суддів, які зараз працюють», – заявив Філатов.

Він вважає, що завдання судової реформи у тому, щоб вибрати ефективний і правовий спосіб, щоб «позбутися тих людей, які не повинні перебувати в суддівській системі».

Заступник голови Адміністрації президента також зазначив, що Україна направила до Венеціанської комісії один варіант проекту змін до Конституції в частині судочинства, але з двома пропозиціями в частині оновлення суддівського корпусу. «Проект, який розробила Конституційна комісія, поданий. Але до цього проекту докладено додаткова пропозиція реанімаційного пакету реформ щодо оновлення суддівського корпусу», – пояснив Філатов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук