Польща погрожує заборонити в'їзд до країни українцям з «антипольськими поглядами»

«Люди, які вдягають форму СС «Галичина», до Польщі не в’їдуть», – стверджує голова МЗС Польщі

СвітАндрій Стець, 2 листопада 201711809
Польща погрожує заборонити в'їзд до країни українцям з «антипольськими поглядами»
фото PAP
Голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський

Польща працює над процедурами, які не дозволять в'їзд у країну «людям, які займають крайню антипольську позицію». Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, інформує польське агентство Onet.pl.

Говорячи про українсько-польські відносини, Ващиковський заявив, що обидві країни «мають різні концепції примирення».

«Ми усвідомлюємо, наскільки важливою є Україна з геополітичних міркувань, але українці вважають, що питання, які нас розділяють, особливо історичні, повинні відходити на другий, третій план», – заявив Ващиковський.

В умовах, які складаються станом на сьогоднішній день, голова польської дипломатії заявив, що він ще розмірковує над тим, чи варто проводити візит президента Польщі в Україну.

Також він заявив про запуск процедур, які не дозволять людям, які мають «крайню антипольську позицію», в'їжджати до Польщі.

«Люди, які демонстративно одягають уніформу «СС Галичина», до Польщі не в'їдуть. Це також стосується людей, які є адміністративно залученими – не дозволяють, наприклад, продовжувати ексгумацію, продовжувати відновлення польських пам'ятних місць», – додав він, вочевидь маючи на увазі заборону України польським історикам проводити пошуки вбитих поляків на своїй території.

Нагадаємо у квітні 2017 року Український інститут національної пам'яті, директором якого є Володимир В'ятрович, призупинив легалізацію польських меморіальних об'єктів на території України. Приводом для такого рішення стало стало знесення пам’ятника бійцям Української повстанської армії в Грушовичах, що у Підкарпатському воєводстві Польщі. Демонтаж був проведений після дощволу та за участі місцевої влади.

Заява очільника польського МЗС вже отримала реакцію в Україні. Зокрема голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В’ятрович на своїй сторінці у соцмережі Facebook висловив думку, що таким чином у Польщі хочуть карати відповідальних осіб України за вимогу до польської сторони дотримуватися українського законодавства.

«В 2008-му після того, коли почали відкривати архіви КГБ, дізнався, що став персоною нон-ґрата в Росії. Це не дуже здивувало, зважаючи на важливість для східної сусідки збереження радянських міфів про минуле. Щойно прочитав заяву чільника МЗС західної сусідки - Польщі. У ній погрози оголосити персонами нон-ґрата посадовців, причетних до тимчасового призупинення пошуків польських могил в Україні та незаконного спорудження на українських теренах польських пам‘ятників… Здається, цього разу Польща хоче піти навіть далі за Росію», – прокоментував заяву Ващиковського керівник УІНП.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук