Поляки збирають кошти, щоб оплатити приїзд паломників з України на зустріч з Папою у Кракові

СвітЮлія Поліковська, 29 березня 20163961

У Польщі стартувала ініціатива «Квиток для брата» – збір коштів для оплатити переїзду та проживання паломників зі Східної Європи та Кавказу, у тому числі з України, на зустріч із Папою Римським у Кракові у межах Всесвітніх днів молоді, які пройдуть у липні цього року, повідомило «Польське радіо».

Багато паломників зі Східної Європи виявило бажання приїхати до столиці Малопольщі, однак не мають на це достатньо коштів, зазначив Кшиштоф Дукєльський з Національного організаційного бюро Всесвітніх днів молоді Краків–2016.

За його словами, виїзд до Кракова, який знаходиться за кількасот кілометрів від України, це питання витрати 5–7 місячних заплат для паломника. Квиток з Києва до Кракова коштує близько 200 злотих (близько €48), проживання – ще 700 злотих (€167). А середньостатистична зарплатня в Україні становить 300 злотих (близько €70) на місяць.

Відтак поляки вирішили організувати акцію «Квиток для брата», мета якої – зібрати кошти на приїзд та проживання чотирьох тисяч паломників з 13-ти держав Східної Європи та Кавказу. Уже зібрана третина від необхідної суми.

Зазначимо, 26 березня у польському міністерстві закордонних справ пообіцяли звільнення від оплати та пріоритетний характер розгляду документів для отримувачів віз, які збираються на зустріч з папою у Кракові.

Документом, який засвідчує у консульстві, що аплікант хоче відвідати Всесвітні дні молоді у Кракові, є спеціальний лист від місцевого єпископа чи локального координатора заходу. Після його одержання треба зареєструватися на подачу документів у консульстві. Під час візиту до дипломатичного представництва в апліканта будуть взяті відбитки пальців. МЗС Польщі рекомендувало складати документи на візу за три місяці до початку заходів ВДМ.

Всесвітні дні молоді відбудуться у Кракові наприкінці липня. Це найбільша такого типу зустріч молодих християн. ВДМ відвідає папа Франциск. Польська влада попереджає про відновлення контролю на усіх кордонах Польщі на час проведення ВДМ та посилені заходи безпеки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук