Понад 1,4 тис. осіб подали заяви для участі в конкурсі на посади суддів Верховного суду

СуспільствоРоман Ганкевич, 28 листопада 20162150
Вища кваліфікаційна комісія України повинна оцінити претендентів на посади суддів

Голова Верховного суду України Ярослав Романюк заявив, що з'їзд суддів України повинен призначити нового суддю Конституційного суду України до 5 лютого 2017 року. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«5 листопада помер суддя Конституційного суду Олег Сергейчук, і відповідно до нині діючого закону про Конституційний суд, з'їзд суддів зобов'язаний призначити нового суддю в термін не пізніше 3 місяців. Таким чином, 5 лютого закінчується термін, і зараз ми очікуємо, що Рада суддів України прийме рішення про скликання з'їзду», - сказав Романюк на брифінгу у понеділок, 28 листопада.

Як зазачається, заявки для участі в конкурсі на посади суддів Верховного суду подали понад 1,4 тис. осіб, у тому числі 17 з 21 діючих суддів даного суду.

«У п'ятницю був останній день прийому електронних заяв від тих, хто бажає взяти участь у конкурсі на зайняття вакантних посад суддів Верховного суду України, станом на п'ятницю таких охочих виявилося 1 тис. 436», - сказав Ярослав Романюк.

За його словами, тепер Вища кваліфікаційна комісія України повинна оцінити претендентів на посади суддів на предмет того, чи відповідають вони вимогам конкурсу, а до 9 грудня претенденти повинні подати необхідний пакет документів.

«Що стосується суддів Верховного суду України, то на сьогодні, повторюся, у нас ситуація не змінилася. Суддів Верховного суду України, які здійснюють правосуддя – 21, з них 21-го подали електронні заявки для участі у конкурсі 17 осіб, 4 не виявили бажання брати участь у конкурсі для подальшої роботи на посаді», - зазначив глава Верховного суду.

Як відомо, всього в Конституційному суді України працює 18 суддів. Також, за словами голови Верховного суду, з'їзд суддів України повинен призначити 6 представників до Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на посади 120 суддів в новому Верховному Суді. Як відомо, 30 вересня в Україні стартувала судова реформа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук