Порошенко і Дуда узгодили скорочення «чорних списків» та скасування мораторію на ексгумацію

Петро Порошенко і Анджей Дуда у Харкові 13 грудня

Для вирішення конфліктних історичних питань між Україною та Польщею президенти двох країн домовилися про підвищення рівня двосторонньої історичної комісії до рівня віце-прем’єрів. Про це президент Петро Порошенко заявив під час прес-брифінгу після зустрічі із президентом Польщі, повідомляє «Європейської правда».

«Ми дійшли спільної думки, що історія не має впливати на стосунки України та Польщі. Ми маємо своїх героїв, вшановуємо їх, але це не має впливати на майбутнє наших відносин», – заявив Порошенко.

Для вирішення проблем президенти домовилися підвищити рівень історичної комісії – тепер її очолюють віце-прем’єри двох країн. З українського боку її це буде Павло Розенко, з польського – віце-прем'єр-міністр Пьотр Глинський.

«Комісія має зібратися найближчим чином та вирішити питання, що виникли з ексгумацією та похованнями. А ще ми маємо орієнтуватися на героїв, що є спільними для обох країн», – зазначив Петро Порошенко і навів за приклад постать маршала Польщі Пілсудського.

Як пише LB.ua, президент Польщі зі свого боку сказав, що зняття мораторію на ексгумацію буде першим кроком до поліпшення двосторонніх відносин. Він також закликав політиків утриматися від різких заяв на історичну тематику.

Слід відзначити, що ініціатива підвищити рівень історичних консультації є давньою ініціативою Польщі. Українська сторона раніше висловлювала побоювання, що таким чином Польщі буде легше лобіювати історичні питання, поєднуючи їх з економічними.

Окрім того, як пише «Європейська правда», президенти України та Польщі також домовилися скоротити так званий «чорний список» осіб.

«Ми домовилися, щоби скоротити перелік осіб, яким заборонено в’їзд до наших країн», - відзначив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що у Польщі та України є спільне розуміння: від історичних конфліктів виграє лише Росія.

«У нас є абсолютно чітке розуміння , і в мене, і в пана президента: від історичних конфліктів між Україною та Польщею виграє одна сторона. І це не Україна, не Польща, а Росія», - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, 13 грудня президент Польщі Анджей Дуда відвідав Харків. Разом із українським президентом Петром Порошенком він поклав квіти до меморіалу жертв тоталітаризму, що розташований на колишньому полігоні НКВС, де, серед іншого, було вбито та поховано кілька тисяч польських офіцерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук