Порошенко підписав указ про вшанування пам'яті жертв масових репресій в Україні 1937-38 років

СуспільствоАндрій Стець, 25 березня 20173592
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав указ №75/2017 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років». Про це повідомили в прес-службі Адміністрації президента у суботу, 25 березня.

Головною метою документа є гідне вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової громадськості об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму.

Згідно з указом, Кабінету міністрів у місячний термін доручено утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів у зв'язку з 80-ю річницею масових політичних репресій 1937-1938 років, розробити і затвердити у тримісячний строк план заходів на 2017-2018 роки та забезпечити його виконання.

Також, указом визначено ряд завдань центральним і місцевим органам виконавчої влади щодо проведення меморіальних заходів, широкої інформаційної кампанії, подальших наукових досліджень та продовження пошукової роботи у зазначеній темі, а також розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Президент також доручив закордонним дипломатичним установам України провести заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору та надати сприяння у увічненні пам'яті жертв цієї трагедії українській громадськості за кордоном, провести відповідну інформаційну роботу за межами України.

Нагадаємо, що раніше до Дня пам'яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Служби безпеки України підготував і оприлюднив архівні матеріали про часи Великого терору 1937-1938 рр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук