Порошенко підписав закон про обмеження пільг деяким категоріям населення

Президент України Петро Порошенко

Президент Україні Петро Порошенко підписав закон України № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України". Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

За словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, в 2015 році максимальний розмір зарплати для працівників бюджетних установ і організацій не буде перевищувати 7 мінімальних зарплат.

"Якщо органи державної влади здійснюють процеси з оптимізації та скорочення свого апарату, то цей розмір не може перевищувати 10 мінімальних зарплат. Ця норма не поширюється на учасників АТО, на військових, на Антикорупційне бюро, Національне агентство по боротьбі з корупцією", - заявив Яценюк.

Для співробітників державних компаній встановлені обмеження за розміром зарплат на рівні не більше 10 мінімальних зарплат, за винятком об'єктів державної власності, стратегічних підприємств, перелік яких визначає Кабінет міністрів.

Крім того, уряд має намір оприлюднити рівень зарплат всіх службовців державних компаній.

Крім того, чисельність ГПУ зменшується з 20 до 15 тис. При цьому, при звільненні з органів прокуратури, пенсійне забезпечення для співробітників прокуратури передбачено на тому ж рівні, як і для інших категорій.

В законі, однак, зберігаються норми про фінансування помічників народних депутатів і консультантів.

Також незмінними залишаються всі норми закону "Про освіту".

"Прийняли наступне рішення - обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування оптимізувати мережу методичних кабінетів в галузі освіти та скорочення видатків на їх утримання", - заявив Яценюк.

Також зберігаються всі норми щодо вступу до навчальних закладів поза конкурсом. Безкоштовним харчуванням у професійно-технічних училищах будуть забезпечуватися діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з малозабезпечених сімей.

Було прийнято рішення залишити положення про харчування для хворих у закладах охорони здоров'я без змін.

"Я хотів би підкреслити, що це сотні мільйонів витрат, які необхідно буде забезпечити, не все відразу. Це ж стосується фінансування харчування дітей у четвертій Чорнобильській зоні, рівень фінансування залишиться на тому ж рівні, як і зараз", - заявив Яценюк.

Що стосується пільгового проїзду, то після обговорення законопроекту з парламентською коаліцією напрацьований наступний механізм: "До 1 червня 2015 р. пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня 2015 р. ця пільга надається: інвалідам 1 і 2 групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів 1 групи і учасникам бойових дій", - заявив Яценюк.

За законом, пільги для осіб, віднесених до 1-2 категорії, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, надаються без урахуванням доходів. Санаторно-курортне лікування надається особам, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, 29 грудня 2014 року народні депутати підтримали в цілому законопроект № 1577. За відповідне рішення проголосували 256 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Інга Чепурнова 5 січня 2015, 16:06

  це ВЕЛИКИЙ ЗЛОЧИН забрати у ПЕНСІОНЕРІВ пильговий проїзд !!!!!
  на 78 році життя я повинна працювати ???! за 800грн на місяць ???!маючи мінімальну пенсію - хіба можна прожити ????
  в якій країні світу є таки дива ???
  ви, сильні світу цього, шкодуєте награблені гроші віддати хоча б на
  АТО - ви ж не визнаєте це війною ???а за вас гинуть ні в чому не повинні люди - ви про це пам!ятаєте ???
  ви гідні тільки презирства та зневаги!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Сергей Друзь 5 січня 2015, 15:41

  Нигде в мире нет такого количества льготников, как у нас. Можно, к примеру, предоставить возможность пенсионерам ездить на троллейбусе и трамвае четыре раза в день и выдавать на это по 100 грн в месяц".-эта рядиска не пишет-шо вовсем мире зарплата другая и пенсии и уровень жизни другой-домайданились-получайте

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Кривенко Ярослав 2 червня 2015, 07:33

  Хотите сказать, люди которые работают, платят налоги.. - против отмены льгот на проезд пенсионерам и студентам?))

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук