Порошенко розповів про свій візит в Крим перед «референдумом» про приєднання до Росії

СуспільствоОксана Руда, 28 лютого 20164570
Порошенко розповів про свій візит в Крим перед «референдумом» про приєднання до Росії
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко розповів про свій візит до Криму перед тим, як на півострові відбувся нелегітимний референдум про приєднання до Росії.

Відеозапис з розповіддю опубліковано 28 лютого на сторінці Порошенка у Facebook.

 

Пам'ятаю, як 28 лютого 2014 року я приїхав в український Крим з твердим наміром змінити ситуацію і з переконанням, що навіть одна людина здатна розвіяти туман кремлівської пропаганди.З тих пір мої наміри не змінилися.Крим - це Україна.Усе робив й робитиму для деокупації півострова.#CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна

Опубліковано Петром Порошенком 28 лютого 2016 р.

«Пам'ятаю, як 28 лютого 2014 року я приїхав в український Крим з твердим наміром змінити ситуацію і з переконанням, що навіть одна людина здатна розвіяти туман кремлівської пропаганди. З тих пір мої наміри не змінилися. Крим – це Україна. Усе робив й робитиму для деокупації півострова», – сказано у підписі до відео.

Президент розповів, що мав намір провести переговори з кримськими депутатами, членами президії, головою Верховної Ради Криму і «запропонувати все, чого вони прагнули».

«Ми тоді були готові проговорити всі деталі щодо законодавства України, щодо Конституції Криму і забезпечити необхідний захист інтересів людей навіть в їхньому розумінні», – сказав Порошенко.

За його словами, після його прибуття на півострів, в аеропорту Сімферополя його намагалися заблокувати військовослужбовці.

«Поросили, щоби я не їхав до будівлі Верховної Ради Криму, щоб зустріч відбувался в якомусь банно-прачечному комлексі за межами Сімферополя. Я категорично відмовився і заявив, що зустріч має відбутися у будівлі Верховної Ради. Вони натякнули, що я туди не пройду. Я відповів, що вони мене погано знають», – сказав Порошенко.

За його словам, проїхати з аеропорту вдалося лише на 300-400 метрів, потім проїзд перекрили, тому він з помічником пішки пішов до ВР Криму. Проте виявилося, що під час референдуму будівля була закрита, жодної людини в ній не було. Натомість стояло очеплення з російських військовослужбовців – спеціально перекинутих підрозділів Збройних сил Росії.

«Це був спеціально натренований спецназ для проведення цих заходів. За міжнародним правом це був чіткий акт анексії», – наголосив Порошенко.

Президент сказав, що для нього побачене було очікуваним і тому не здивувало.

Проте, підсумував Порошенко, його вразили кілька людей, які тоді відкрито висловлювали йому свою підтримку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук