Порошенко закликав організаторів протестів в Україні не плутати демократію з «махновщиною»

«Хочете боротися проти президента – дуже прошу, на те ви і опозиція. Але Україну не розхитуйте і не запалюйте!»

Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що буде протидіяти всім силам і особам, які спробують організовувати громадські заворушення і підігрівати анархічні настрої в державі.

«Попереджаю тих, хто виходить за рамки принципів, закону і здорового глузду: я буду протидіяти всім тим, хто буде намагатися на догоду Росії насаджувати в Україні безлад і анархію, буду протидіяти і переконанням, і силою правоохоронних органів», – сказав Порошенко в п'ятницю вранці, виступаючи з нагоди початку святкування 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. в Національному музеї історії України в п'ятницю, 17 березня, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Президент вважає, що багато хто в Україні плутають демократію з «махновщиною».

«Ми втратимо державність, якщо всі і кожен не усвідомить: монополію на застосування сили має тільки держава, всі акції протесту повинні мати виключно мирний характер, пристрасть до зброї потрібно демонструвати тільки на фронті, а залізничні колії слід підривати на територія ворога, а не в тилу своїх військ», – сказав Порошенко.

Президент закликав усі політичні сили країни враховувати в своїй внутрішньополітичній боротьбі складні зовнішні обставини, в яких будує своє європейське майбутнє Україна.

«Хочете боротися проти президента – дуже прошу, на те ви і опозиція. Але Україну не розхитуйте і не запалюйте!» – звернувся до політиків Порошенко.

Він також виклав свою позицію того, чому Україна зазнала поразки Української революції 1917-1921 років.

«Що ж пішло у нас не так і чому ми втратили незалежність, на відміну від наших найближчих сусідів? Перша причина – хибні ідеологічні установки, орієнтація на федерацію з Росією і дурман соціалістичної і комуністичної доктрин. По-друге, недалекоглядний, короткозорий пацифізм завадив вчасно створити справжнє українське військо, тверезо оцінити загрозу з боку Російської Федерації для незалежної України і підготуватися до зовнішньої агресії з боку і білих, і червоних. По-третє, через брак міжнародної підтримки Україна в роки вирішальної сутички з росіянами залишилася один на один з агресором», – вважає він.

«Але головне, що не дозволило тоді виникнути незалежній Українській державі – нестача політичної єдності, внутрішні чвари, анархія, отаманщина. Наші тодішні лідери, писав у своїх спогадах командарм Михайло Омелянович-Павленко, партійні гасла ставили вище від державних, особисті моменти вище від суспільних», – заявив Порошенко.

Нагадаємо, цього дня 1917 року було проголошено створення Української Центральної Ради, першого українського парламенту.

Нагадаємо, напередодні три націоналістичні сили – «Свобода», «Правий сектор» і «Національний корпус» оголосили «хрестовий похід» проти влади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук