Повний перелік продуктів, заборонених до ввезення у Росію

На сайті уряду Російської Федерації оприлюднено список заборонених продуктів для ввезення в Росію. Протягом року в країні будуть діяти обмеженян на експорт яловичини, свинини, м’яса птиці, риби, сирів, молока та плодово-овочевої продукції з країн Австралії, Канади, США, Норвегії та країн ЄС. 

Повний список продуктів можна прочитати тут.    

Нагадаємо, вчора 6 серпня 2014 року Володимир Путін підписав указ «Про застосування окремих спеціалізованих економічних заходів з метою забезпечення безпеки РФ». Яким запроваджено зустрічні економічні санкції до країн, які підтримали санкції проти Росії. Згідно з указом, протягом одного року вводиться заборона терміном на один рік на ввезення в Росію окремих видів сільськогосподарської продукції, сировини та продовольчих товарів, що виготовлені в країнах, які ввели санкції проти Росії.

В уряді Росії указ про заборону імпорту продуктів називають шокової терапією для аграрієв, пише "Комерсант". За словами одного із співрозмовників видання в уряді країни, даний указ має «забезпечити продовольчу безпеку». Мовляв, розвиток ситуації з санкціями такий, що вже за кілка місяців Росія потрапить під національні обмеження експорту продовольства з країн, які підтримують санкції. Відтак, даний указ президента мав би дати «імпульс національному агровиробництву».

Вже зараз чиновники рапортують про те, що Росія досягла незалежності від іноземного продовольства, проте на практиці. Експерти стверджують, що повна відмова від імпорту неможлива. Основним недоліком «шокової терапії» є висока залежність аграрієв від банківських кредитів. А оскільки банки наразі найбільше потерпають від санкції, то ідея швидкого імпортозаміщення виглядає надто сумнівною. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук