Права людини на Донбасі порушують як терористи, так і військові з правоохоронцями, – ООН

В Організації Об'єднаних Націй (ООН) повідомили, що задокументували обширний спектр серйозних порушень прав людини на сході України, скоєних, здебільшого, незаконними збройними формуваннями, які з середини квітня контролюють частину території Донецької і Луганської областей.

«Продовжують надходити повідомлення, пов'язані з порушенням прав людини з боку озброєних груп. Йдеться про викрадення людей з подальшими фізичними та психологічними тортурами або жорстоке поводження з затриманими. При цьому багатьох затриманих залучають до примусової праці», – йдеться в доповіді управління верховного комісара ООН з прав людини Івана Шимоновича, яку він оприлюднив у п'ятницю, передає «Інтерфакс-Україна».

В той же час, в доповіді також зафіксовано порушення, вчинені Збройними силами України під час дій з відновлення контролю над контрольованою бойовиками територією.

«Треба забезпечити ефективніший контроль над українськими територіальними спеціальними батальйонами, зокрема, провівши їм інструктаж з міжнародного гуманітарного права», – йдеться в доповіді.

Крім того, зазначається, що українська влада заарештувала понад тисячу людей у Східній Україні за участь у терористичній діяльності. Однак, згідно з доповіддю, процесуальні права затриманих дотримуються не завжди і за деякими повідомленнями «під час затримання або перебування під вартою мали місце випадки жорстокого поводження».

Також у доповіді йдеться, що українська влада розслідувала понад тисячу випадків ймовірних злочинів, скоєних, як стверджується, місцевими чиновниками та громадянами на сході, в результаті чого розпочато судове провадження щодо більш ніж 150 осіб.

Шимонович наголосив, що відповідальність за порушення прав людини лежить не тільки на безпосередніх порушників, а й на політичних і військових лідерах.

«Час цієї відповідальності прийде, як приходить після кожного подібного конфлікту», – заявив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук