Президент розповів, як витратить 1 млрд грн бюджетних грошей для свого фонду

Раніше Петра Порошенка звинувачували у тому, що за ці гроші він планує фінансувати власну виборчу кампанію

СуспільствоКатерина Чурилова, 23 листопада 20187001
Порошенко повідомив, що в Україні працюватиме його фонд з бюджетним фінансуванням

Один мільярд гривень, який заклали у державний бюджет на 2019 рік для потреб спеціального «Фонд президента України», витратять на стипендії та гранти для студентів та молодих вчених. Про це 23 листопада на зустрічі зі студентами у Києві заявив голова держави Петро Порошенко, пише «Українська правда».

«Створений надзвичайно важливий фонд на підтримку освітянських і наукових ініціатив, які будуть мати додаткове державне фінансування. Що це таке? Там, де є угоди з іноземними університетами – допоможемо зі стипендіями тим студентам, які є відмінниками і виїжджають, щоб навчатись закордоном, але обов’язково повернутися до України», – розповів він.

Також, за словами Порошенка, передбачать кошти для молодих вчених, які «позбавлені будь-якої бюджетної підтримки». «Будуть через абсолютно прозору модель виділені гранти», – додав президент.

Керівника у фонду наразі немає, але, як стверджує Порошенко, найближчим часом оголосять конкурс на посадку голови, «щоб на чолі постала авторитетна, прозора людина, яка користується довірою всього суспільства».

Нагадаємо, в проекті бюджету на 2019 рік передбачається виділення 1 мільярду гривень на спеціальний «Фонд Президента України», з якого нібито будуть фінансуватися освітні та наукові програми для молоді. Так, згідно з проектом, це – окрема стаття видатків за погодженням Міністерства освіти і науки України. Назва статті видатків – «Фонд Президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді».

Опісля Порошенка звинуватили в тому, що за ці гроші він планує профінансувати власну виборчу кампанію.

У проекті бюджету вказане, що за 1 млрд грн фонд планує фінансувати освітні проекти, підключати інтернет у школах, купувати автобуси та будувати басейни, а також надавати податкові пільги для компенсації витрат, пов’язаних із підняттям тарифів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук