Профільний комітет ПАРЄ у своїх закликах до Росії не згадав про Крим і Донбас

Безпосередньо Україну згадали лише в одному з п’ятьох закликів до Росії

СвітВолодимир Пиріг, 26 червня1900

В доповіді моніторингового комітету парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії не виявилося пунктів, що стосуються окупованого Криму, нападу Росії на Донбас та фактичного контролю на цій території, за винятком згадки про збитий авіалайнер MH17, повідомила «Європейська правда».

Попри пропозицію доповідача, британця Роджера Гейла, з проекту рішення виключили згадки про будь-які обмеження прав російської делегації. Натомість у документі залишився блок із закликами до Росії від імені ПАРЄ, що складається з п’ятьох пунктів:

відпустити 24 українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки;

невідкладно заплатити внески до бюджету Ради Європи;

безумовно співпрацювати зі слідством щодо збиття авіалайнера MH17;

докласти зусиль, щоби зупинити переслідування ЛГБТ у Росії, особливо в Чечні, та покарати тих, хто порушував права цих людей раніше;

співпрацювати зі світовою спільнотою у розслідуванні вбивства Бориса Немцова.

Жодних окремих закликів про анексію Криму, системне порушення прав кримських татар, про серйозні порушення прав людей у підконтрольних РФ районах українського Донбасу, про українських бранців на Донбасі та у місцях позбавлення волі в РФ у проекті рішення немає, хоча у пояснювальному меморандумі Гейла перераховані ці та інші проблеми у діях РФ.

Також у документі не згадується про наслідки окупації Грузії, хоча про це окремо йшлося у запиті на оскарження повноважень прав російської делегації.

У проекті, затвердженому Моніторинговим комітетом, є згадки про те, що раніше ПАРЄ ухвалювала низку резолюцій, які засуджували дії Росії, однак немає жодних вказівок на те, що Асамблея і зараз закликає або вимагає від Росії припинення таких її дій, які суперечать принципам Ради Європи.

Нагадаємо, минулої ночі профільні комітети ПАРЄ, що розглядали питання повноважень делегації РФ, ухвалили рекомендацію підтвердити їх навіть без мінімальних санкцій, що лишалися дозволеними після понеділкового рішення асамблеї. За цих обставин повноваження депутатів від РФ майже гарантовано будуть підтверджені навіть без тих обмежень, які залишалися доступними після того, як ПАРЄ повернула Росію до свого складу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук