Путін наполягає на обміні тільки тими полоненими, які знаходяться на території України, - ЗМІ

Росія не хоче видавати Надію Савченко, Олега Сенцова і інших українців, яких незаконно утримують на території РФ

Путін наполягає на обміні тільки тими полоненими, які знаходяться на території України, - ЗМІ
фото ТАСС
Росія не хоче видавати Надію Савченко і Олега Сенцова

«Нормандська четвірка» обговорює в білоруській столиці черговий пункт майбутньої декларації по Донбасу. Пропозиції російського президента Володимира Путіна передбачають, що Надія Савченко, Олег Сенцов і інші громадяни України, які незаконно утримуються в РФ, не можуть бути звільнені.

Про це у ніч на четвер, 12 лютого, передає «ГОРДОН» з посиланням на джерело в українській делегації.

Зазначається, що президент РФ Володимир Путін наполягає додати в текст слова «в Україні». Це означатиме, що всі полонені, які знаходяться за межами країни, не потраплять до списку осіб, які підлягають обміну.

Українська делегація розуміє, що ухвалення декларації в такій редакції не дозволить звільнити Надію Савченко, Олега Сенцова та інших українців, які перебувають в ув'язненні в Росії. Переговори по цьому пункту тривають, сторони поки не можуть прийти до згоди.

Також повідомляється, що раніше сторонам вдалося досягти згоди тільки по одному з пунктів майбутньої декларації. Президент України Петро Порошенко і президент РФ Володимир Путін домовилися включити в текст документа зобов'язання відвести важку техніку від лінії зіткнення сторін.

Переговори в Мінську тривають вже більше п'яти годин.

Нагадаємо, спочатку лідери країн «нормандської четвірки» тривали у вузькому форматі - без участі делегацій і навіть перекладачів.

У Мінську також проходить зустріч тристоронньої контактної групи за участю представників бойовиків, ОБСЄ, України та Росії.

Лідери ДНР та ЛНР Олександр Захарченко та Ігор Плотницкий також прибули до Мінська. Якщо переговори «нормандської четвірки» будуть успішними, то планується, що лідери ДНР та ЛНР поставлять свої підписи під підсумковим документом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук