"Ідея двопалатного парламенту - результат досягнутих компромісів", - політолог Анатолій Романюк

11:20, 2 липня 2007

"Не доцільно зараз заяви Ющенка про двопалатний парламент порівнювати із часами Кучми і аналогічними спробами. Адже тоді в ідеї створення двопалатного парламенту лежала ідея контролювати і так залежний від президента Кучми парламент, нейтралізувати опозицію. Сьогодні ж заяви про двопалатний парламент - це просто пошук виходу із кризи парламентаризму, котру ми спостерігаємо останні півтора року". Про це сьогодні, 2 липня, у коментарі ZAXID.NET заявив політолог Анатолій Романюк.

На думку Анатолія Романюка, така заява сьогодні є також і "результатом досягнутих між основними політичними гравцями компромісів". "І, думаю, наступні компроміси ми ще побачимо", - наголосив він.

За словами політолога, наразі рано говорити про те, наскільки ідея створення двопалатного парламенту є адекватною щодо питання виходу з кризи парламентаризму. "Ми поки не бачили пропозицій, як виглядатиме цей парламент, - чи він буде симетричним, чи асиметричним? Ми також не знаємо і про розподіл повноважень між палатами. Тому говорити про адекватність цієї ідеї поки зарано", - резюмував Анатолій Романюк.

Довiдка ZAXID.NET
Найближчим часом на розгляд українському суспільству буде винесено нову редакцію Конституції, одним з головних аспектів якої стане створення двопалатного парламенту. Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин на брифінгу 27 червня цього року. Про це повідомила "Українська правда". "Я думаю, що Україна дозріла для того, що в ній потрібно створювати двопалатний парламент", - сказав представник Секретаріату. За словами Пукшина, у новій редакції Конституції прописано, що нижча палата парламенту займатиметься безпосередньо законотворенням, в тому числі і затвердженням Держбюджету, у той час як верхня - затверджуватиме рішення нижньої палати і "кадрові питання".