Рада Євросоюзу не досягла згоди щодо надання безвізового режиму Україні та ще трьом державам

На проведеному в п'ятницю, 10 червня, в Люксембурзі засіданні Ради ЄС з юстиції та внутрішніх справ міністри країн Євросоюзу не змогли домовитися про лібералізацію візового режиму для України, Грузії, Туреччини і Косово.

«Ми говорили про лібералізацію візових режимів, зазначивши досягнутий прогрес по всіх пропозиціях, включаючи Туреччину. Але ми ще не прийняли рішення, оскільки деякі держави ЄС поки бачать низку проблем, які не дозволяють дати згоду. Ми продовжимо працювати з метою досягти згоди по чотирьох досьє (Грузії, України, Косово і Туреччини), як тільки ці країни виконають всі критерії», – заявив на прес-конференції після засідання ради держсекретар Нідерландів з безпеки і юстиції Клаас Дейкхоф, передає «Інтерфакс-Україна».

Він відмовився відповідати на запитання журналістів про те, які країни ЄС заперечували проти рішення про безвізовий режим і які аргументи вони наводили, хоча самі представники преси називали головними противниками рішення Німеччину, Італію і Францію.

Член Єврокомісії з питань внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос в свою чергу сказав: «У нас відбувся обмін думками з пропозицією Комісії про лібералізацію віз для Грузії і України, Косово і Туреччини. Комісія була абсолютно прозора в своїх рекомендаціях, і я сподіваюся, що прогрес буде досягнутий в Раді ЄС і в Європарламенті, і це буде скоро».

Пояснюючи, як проходить процес обговорення візової теми, Дейкхоф зазначив: «Головування (Нідерландів в Євросоюзі) вважає, що важливо з’ясувати, в чому суть проблеми, щоб працювати над її вирішенням». «І ми поки працюємо над схваленням лібералізації віз для Грузії. Що стосується інших країн (з чотирьох претендентів), деякі не виконали встановлені критерії. Потрібно почекати, щоб комісія дала нам “зелене світло”. Але віхи розставлені, і ми не маємо наміру зупинятися на цьому успішному шляху», – продовжив нідерландський держсекретар.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Євросоюз ухвалить рішення про безвізовий режим для України не раніше вересня.

До слова, в травні міністр закордонних справ України запевняв, що жодна країна ЄС не блокує надання Україні безвізового режиму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук