Рекорд лісоруба з Радехівського лісництва вже 14 років ніхто не може побити

Головні новини Львова 11.07Віталій Кубліков, 11 липня 2016, 16:07 1911 0
дивіться також

Найкращі лісоруби області зібрались до купи на Львівщині, аби визначити з-поміж себе найкращих. Змагання відбулися в Нивицькому лісництві ДП «Радехівське ЛМГ». У цьому ділі важлива не тільки філігранність вправляння з бензопилкою, а й точність роботи.

Є лише три хвилини, щоб повалити дерево. І не просто кинути додолу деревину, а зробити це красиво і дуже технічно. Суддівська бригада оперативно проводить свої математичні розрахунки. У підсумку вони або підвищують загальний бал учасника або ж відкидають на нижчий щабель.

«Глибина підпилу за умовами змагань від 7 до 12 правильно. Недопил витримав також важливо. Цей показник для того щоб дерево не скололося в процесі звалювання», – розповів суддя змагань Володимир Гетьман.

Звальники лісу – це як хірурги в медицині, жартують лісники. І ті, і інші ріжуть по живому. І саме від їхньої майстерності залежить результат праці великої команди.

«Дерево росте 90-100 років, а його треба зрізати, щоб оця вся довголітня робота природи не пішла в нікуди. Дерево, яке можна продати умовно за 1000 грн, ми можемо продати за 300 грн», – пояснив головний суддя змагань Юрій Гром'як.

Щороку змагання лісорубів приймає інше лісництво. Цьогоріч черга – Радехівського лісгоспу. Саме тут працює такий собі «шумах ер» серед лісорубів. Володимир шмагає дерева – аж друзки летять.

«Настрій бойовий. Думаю все вийде», – розповів учасник змагань Володимир Кухта.

Уже 14 років поспіль Володимир Кухта – незмінний лідер обласних змагань. Тож і сьогодні за номером один, який виступає восьмий – особлива увага не тільки колег, а й місцевої публіки. Він один із претендентів до збірної України вальників лісу. За ним пильно стежить і тренер збірної.

«Це вперше ми таке практикуємо, що є конкуренція серед збірників. Ми не просто назначаємо, як раніше, три-чотири чоловіки, тут між ними є здорова конкуренція», – розповів тренер збірної України Володимир Калиніченко.

На Львівщину загалом прибуло 8 найкращих лісорубів країни. За цей тиждень тренер повинен обрати наймастерніших. Адже вже у вересні збірна з чотирьох вальників представлятиме нашу країну на міжнародних змаганнях в місті Вісла (Польща).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук