Ремонт після пожежі в історичному музеї Львова зробить фірма сестри дружини депутата міськради

Пожежа на літньому майданчику кафе «Італійський дворик», за попередніми висновками, сталась через коротке замикання, про це повідомив ZAXID.NET директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський. Він також запевнив, що ремонт буде здійснено за рахунок ТОВ «Галицька кнайпа», яке проводить ресторанну ресторанну на території музею.

Це підприємство вже фігурувало у скандалі пов’язаному з пам’ятками архітектури міста. Минулого року товариство відкрило ресторан у частині музею «Арсенал», який також є у відомстві історичного музею, і добудувало одну із веж для влаштування димоходу та вентиляційних шахт. Неоднозначну реакцію також викликала і поява ресторану «Арсенал» в приміщенні музею. Тоді директор музею наголошував, що окрім щомісячної оренди у сумі 20 тис грн, підприємці обіцяють створити ще й інтерактивний музей зброї.

Як повідомляють «Наші гроші. Львів», власниками «Галицької кнайпи» є Галина Панас та Олена Романюк. Остання є сестрою дружини депутата міської ради від «Фронту змін» Андрія Якиміва. Підприємство зареєстровано на вулиці Насипній, 1/5 у Львові. За цією ж адресою прописаний ще один депутат міськради від «Фронту змін» Ростислав Будинський.

Сам Якимів заперечував свою причетність до ТОВ «Галицька кнайпа», але активно займався просуванням ресторанів «Арсенал» та «Il Castello» (літня тераса).

Богдан Чайковській, розповів, що Львівський історичний музей 29 серпня 2013 року підписав з «Галицькою кнайпою» «Договір про співпрацю», згідно з яким ресторатори мають право провадити діяльність у Італійському дворику і не платити за оренду. Такі преференції коштували їм всього 48 тис. грн. Саме стільки музею не вистачало для ремонту подвір’я перед святкуванням 120-річчя музею минулого року. Ресторатори зробили за свій кошт ремонт і отримали новий літній майданчик.

До речі, ріелтори наразі не пропонують вільних приміщень для кафе на площі Ринок. Проте поруч, на вул. Староєврейській, можна винайняти 86 кв. м за 40 тис. грн на місяць.

Богдан Чайковський переконаний, що це надзвичайно вигідна співпраця, адже в такий спосіб залучається більше відвідувачів до музею. «Людина попила каву і пішла на виставку», — каже він. Щоправда, спеціальних підрахунків в музеї не робили, але, як каже директор, «візуально стало більше людей». Тішить його також і зворотній процес – відвідувачі музею мають можливість комфортно випити каву.

Чи задоволені співпрацею ресторатори, невідомо. Співвласниця та директор Олена Романюк, сестра дружини депутата Якиміва, за словами працівників ресторану «Аресенал», на відпочинку. Відсутня і друга співвласниця Галина Панас. Але Богдан Чайківський запевнив, що ремонт після пожежі буде зроблено саме за рахунок підприємців. З ким він це узгодив - невідомо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук