Резерв бензину на Львівщині на початок листопада становив третину від проданого в жовтні
На 1 листопада 2007 року на автозаправних станціях Львівської області в залишках нараховувалось 6,4 тис. тонн бензину автомобільного та 3,7 тис. тонн дизельного пального (газойлю), - повідомили ZAXID.NET в Головному управлінні статистики у Львівській області.
Упродовж жовтня 2007 року у Львівській області діяло 311 автозаправних станцій, через які реалізовано 14,4 тис. тонн дизельного пального (газойлю) та 18,1 тис.тонн бензину автомобільного, зокрема: бензину марки А-72-80 - 1,9 тис.тонн, марки А-90-93 - 6,2 тис. тонн, марки А-94-98 - 10,0 тис. тонн.
Органи Антимонопольного комітету України розслідують причини стрімкого зростання роздрібних цін на моторні бензини, дизельне пальне та скраплений газ. Голова комітету Олексій Костусєв заявив, що це стало наслідком суб’єктивних факторів поряд з об’єктивними чинниками подорожчання нафтопродуктів.
Зокрема, як зазначив Голова Комітету, йдеться про те, що в окремих регіонах темпи збільшення роздрібних цін на нафтопродукти значно перевищують темпи зростання оптових. Така цінова динаміка, що спостерігається останнім часом, може свідчити про ознаки монопольних зловживань або антиконкурентних змов.
Зважаючи на це, регіональні відділення Комітету, за дорученням Олексія Костусєва, ретельно перевіряють діяльність операторів ринків світлих нафтопродуктів та скрапленого газу щодо дотримання ними конкуренційного законодавства. У разі підтвердження фактів порушення, органи Комітету націлені на застосування жорстких санкцій. В таких випадках закон передбачає штраф до 10% річного доходу кожного з підприємств-порушників.
Олексій Костусєв зауважив, що, аби остаточно з’ясувати всі обставини подорожчання нафтопродуктів, наразі Комітет детально аналізує та систематизує інформацію, отриману від нафтопереробних заводів, найбільших оптових і роздрібних операторів ринку.
"Сьогодні в мене вже немає сумніву в тому, що дехто з регіональних операторів скористався ціновою ситуацією у власних цілях, - наголосив голова Комітету. - Але, як свідчать попередні дані, я не виключаю, що порушення могли зачепити і загальнодержавний ринок загалом. Ми розберемо ситуацію до дрібниць та дамо випадкам штучного завищення цін на пальне адекватну оцінку. І, якщо у вирі останніх подій хтось вирішив піти за компаніями "Сентоза" і "Авіас", яких за змову було покарано на майже 100 млн грн, то він, безперечно, обрав помилковий шлях - шлях в один кінець". Олексій Костусєв також нагадав, що в цьому році за зловживання монопольним становищем Комітет покарав постачальників авіаційного пального: АТ "Укртатнафта", ЗАТ СП "Кребо" та ТОВ "ЛУК АВІА ОЙЛ", яким довелося сплатити до державного бюджету 700 тис. грн.