<

РФ не дозволила вивести з контрольованих терористами територій вугілля через свій кордон

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 3 листопада 20143510

Росія не дозволила здійснити транзит вугілля з українських шахт, які розташовані на підконтрольних терористам територіях, через російсько-український кордон.

Про це на брифінгу повідомив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков, передає «Інтерфакс-Україна».

«Офіційно Росія не дала дозвіл. Були плани проїхати залізничним транспортом, транзитом через Росію, Ростовську область і заходом в Україну. Сьогодні ця схема, на жаль, не працює», – сказав він.

Через зруйновані залізничні шляхи існує проблема доставки вугілля з шахт ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит», «ДТЕК Ровенькиантрацит» та низки державних вугледобувних підприємств. У зв'язку з цим планувалося здійснити вивезення вугілля транзитом через Росію з подальшим його завезенням на українські ТЕС через Харківську область.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості наказом №675 від 29 вересня 2014 затвердила перелік підприємств, які можуть тимчасово, до відновлення залізничного сполучення територією України, здійснювати доставку вугілля територією РФ через пункт пропуску Красна Могила (Луганська обл.) – Гуково (Ростовська обл., РФ). Зокрема, планувалося вивезти вугілля, власником якого є ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит», «ДТЕК Ровенькиантрацит» і ДП «Вугілля України».

У той же час, зазначив Зюков, міністерству відомі факти вивозу українського вугілля бандформуваннями через територію РФ.

Зараз Україна через події на Донбасі відчуває дефіцит вугілля антрацитових марок, які видобуваються на шахтах, розташованих на підконтрольних бойовикам територіях. У зв'язку з цим вже налагоджений імпорт вугілля з Росії і ПАР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук