РФ щомісяця постачає на Донбас 500 тис. боєприпасів і 5 тис. тонн палива, - Генштаб

Віктор Муженко запевнив, що Україна має аргументовані докази присутності регулярних частин РФ на території України

Ведення війни проти України аргументовано доведено присутністю російських військ на території України, зокрема в Криму та тимчасово окупованих територіях Донбасу. Про це під час виступу на спільному засіданні Воєнно-наукової ради ЗСУ та НАН України наголосив начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко.

«Окрім випадків силової анексії Криму та застосування частин та підрозділів збройних сил РФ у серпні 2014 року в районі Іловайська та Луганська, ведення війни проти України зараз підтверджується присутністю контингенту російських регулярних військ на території України. За даними розвідки, на теперішній час це угруповання нараховує більше 30 тис. військовослужбовців, в тому числі й ті, які розгорнуто в Криму», - наголосив генерал армії Віктор Муженко.

Він привернув увагу аудиторії ще до однієї загрози - мілітаризації Російською Федерацією тимчасово окупованих районів Донбасу. «На теперішній час на окупованих територіях Донецької та Луганської областей створені та розгорнуті 1-й та 2-й армійські корпуси чисельністю понад 30 тис. осіб, управління якими здійснюється новоствореною 8-ю загальновійськовою армією Південного військового округу РФ. Проводяться заходи щодо доукомплектування цих формувань особовим складом, а також продовжується постачання з території Росії озброєння, військової техніки та паливно-мастильних матеріалів. Обсяги яких складають близько 5 тисяч тон пального та 500 тисяч боєприпасів щомісячно», - повідомив начальник Генштабу.

За його словами, третя суттєва загроза для національної безпеки України виходить з факту нарощування військової потужності Російської Федерації в безпосередній близькості до державного кордону України, де вже зосереджено угруповання російських військ загальною чисельністю майже 23 тис. військовослужбовців, без врахування російського угруповання, яке знаходиться на території анексованого Криму.

Нагадаємо, раніше Віктор Муженко висловив побоювання, що частина російських військ, які готуються до участі в російсько-білоруських навчаннях «Захід-2017», може після їх закінчення залишитися на території Білорусі. Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що такі дії можуть дозволити противнику значно скоротити терміни для створення ударних угруповань на західному і південно-західному стратегічних напрямках, що створює пряму загрозу для безпеки України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук