РНБО рекомендує закрити кордон з РФ і провести його демаркацію в односторонньому порядку

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) рекомендувала Кабінету Міністрів вирішити питання про тимчасове закриття пунктів пропуску на державному кордоні України з Російською Федерацією для автомобільного, морського і пішохідного сполучення.

Про це йдеться в указі президента України Петра Порошенка № 744/2014 від 24 вересня, яким вводяться в дію рішення РНБО від 28 серпня 2014 р. «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності».

«Вирішити в установленому порядку питання про тимчасове закриття пунктів пропуску на державному кордоні України з Російською Федерацією для автомобільного, морського, пішохідного сполучення та припинення руху через них, а також у разі необхідності – питання щодо тимчасового закриття пунктів пропуску для інших видів сполучення», – йдеться в документі.

Також РНБО рекомендувала Кабміну вжити заходи з проведення односторонньої демаркації державного кордону України з Російською Федерацією та забезпечення його належного інженерно-технічного облаштування, у тому числі із залученням міжнародної технічної допомоги.

РНБО також запропонувала уряду разом зі Службою безпеки України та розвідувальними органами України забезпечити документування фактів порушень режиму державного кордону України з боку Російської Федерації і подання відповідних скарг (позовів) до міжнародних судових органів.

Крім того, РНБО рекомендувала Кабміну розробити та подати президентові України проект генеральних директив на переговори з РФ, внести в установленому порядку пропозиції про застосування спеціальних економічних заходів (санкцій) щодо Росії, а також вирішити питання про створення централізованої системи логістичного забезпечення військових формувань і правоохоронних органів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук