РНБО ввела санкції проти казахстанської журналістки, котра ніколи не писала про Україну

Журналістка Ольга Коваленко, яка є керівником представництва російського агентства «РИА Новости» у Казахстані (видання «Новости – Казахстан»), заявила, що ніколи не писала про події в Україні і не висловлювала своєї думки щодо цих подій.

У коментарі для «Радио Азаттик», казахстанської служби «Радіо Свобода», Ольга Коваленко висловила здивування тим, що її ім’я опинилось у санкційному списку осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України.

Вона переконує, що «ніколи у житті не писала статей про Україну», не висловлювала своєї думки: «Якщо чесно, тема України мене не цікавить. У Казахстані, де я працюю та живу, достатньо інших цікавих тем. Я професійний журналіст, тому не могла писати статті про те, що сама не бачила, не чула і де не була, тим більше не вислухавши думку різних людей. Не розумію, чому до мене застосували таки санкції».

Коваленко зазначила, що бувала в Україні  6 чи 7 років тому на дводенному форумі журналістів, і відтоді її з Україною ніщо не пов’язувало. Вона додала, що хотіла б отримати якісь офіційні пояснення з приводу того, чому її й низку інших журналістів «неправдиво» звинуватили в Україні.

«Чим ми не вгодили владі України?» – запитала вона.

Сайт «Новости – Казахстан», яким керує Ольга Коваленко, є представництвом російського «РИА Новости». Абсолютну більшість матеріалів про Україну ресурс публікує з посиланням на новини «РИА Новости».

16 вересня президент України Петр Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 2 вересня щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України. До санкційного списку потрапили журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). На рівні з російськими журналістами-пропагандистами, а також співробітниками просепаратистських ЗМІ в списку фігурували троє журналістів британської корпорації BBC, троє іспанських журналістів та публіцист німецького видання Die Zeit.

Це рішення викликало значний резонанс та критику в українській та європейській спільноті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук