Російська «фабрика тролів» пропонує українцям здати їй в оренду свої акаунти у соцмережах

Користувачі соцмереж підтвердили, що бачили рекламу з такою пропозицією

Служба безпеки України зафіксувала масові спроби використання російськими спецслужбами можливостей соціальних мереж Facebook та Twitter з метою подальшого втручання у виборчі процеси в Україні. Зокрема, користувачам пропонується здати свої акаунти у соцмережах в оренду за певну плату.

Про це у п’ятницю, 14 грудня, повідомив прес-центр СБУ. Крім того, цього ж дня користувачі соцмереж підтвердили, що також бачили цю рекламу.

СБУ стверджує, що до реалізації цього механізму залучається російське «Агентство Інтернет Досліджень», відоме як петербурзька «фабрика тролів», яке причетне до розвідувально-підривної діяльності Росії та втручання у виборчі процеси багатьох демократичних країн світу.

«СБ України отримала інформацію, що напередодні президентських та парламентських виборів в Україні у 2019 році до громадян нашої країни від цієї російської “фабрики тролів” почали надходити пропозиції нібито від комерційно зацікавлених осіб. У них за грошову винагороду українським користувачам пропонується надати тимчасовий доступ до так званого рекламного кабінету акаунтів у соціальних мережах Facebook та Twitter для начебто поширення через них таргетингової реклами та просування комерційних інтересів. Насправді отримані представниками країни-агресора права доступу до акаунтів українців у соціальних мережах будуть використані спецслужбами РФ для проведення розвідувально-підривної діяльності, маніпулювання суспільною свідомістю, втручання у передвиборчі процеси, а також поширення антиукраїнських матеріалів, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки в державі», – наголосила Служба безпеки України.

Відтак правоохоронці закликали українців бути уважними і наголосили, що у разі, якщо з облікового запису користувача буде здійснюватися протиправна діяльність, то відповідальність за це нестиме власник облікового запису. Там також закликали повідомляти спецслужбу про виявлення такої реклами чи публікацій з такою рекламою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук