Російській письменниці Людмілі Уліцькій не дали спілкуватися із журналістами

Прес-конференція відомої російської письменниці Людмили Уліцької в ИТАР-ТАСС у зв'язку з її нагородженням Австрійської державною премією з європейської літератури вчора була скасована в останній момент. Улицьку, яка вже була в дорозі на зустріч з журналістами, повідомили, що прес-конференція не відбудеться, тому що в залі прорвало трубу, повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на газету «Ведомости».
Письменниця вважає, що справжні причини скасування - політичні, і пов'язує її з опублікованої в понеділок в журналі Spiegel статтею під назвою «Моя країна хвора», основна думка якої полягає в тому, що Росія переживає імперську манію величі.

За словами Уліцької, зараз відбувається прощання Росії з Європою і за це буде заплачена велика історична ціна. Письменниця вважає, що «Москва розпочала Третю світову війну, і в першу чергу вона воює з гуманізмом, культурою, свободами і правами людини». «Війна ця, по суті, вже почалася. Локальні війни в Чечні, в Грузії і тепер в Україні - це пролог. Епілог, мабуть, написати буде вже нікому», - говорить письменниця.

Розуміючи, що вона повторить це на прес-конференції і щоб про це не написали інші ЗМІ, зустріч вирішили скасувати. «Дуже повчальна і цікава історія», зазначила Уліцька.
Уліцька стала першим російським автором, нагородженим Австрійської державною премією з європейської літератури. Письменниця не підтримує політику президента Росії Володимира Путіна стосовно України і була в числі тих, хто підписав антивоєнне звернення до влади.

Нагадаємо, що Уліцька стане почесним гостем Форуму видавців у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук