СБУ підозрює одного з найбільших постачальників ліків в України в завищенні цін на 20-40%

ЕкономікаІрина Данилів, 17 лютого 20158620
СБУ підозрює одного з найбільших постачальників ліків в України в завищенні цін на 20-40%
фото vz.kiev.ua

Одного з найбільших дистриб’юторів ліків в Україні, компанію «Людмила-фарм»,СБУ підозрює у завищенні цін на ліки і на несенні держбюджету збитків на сум 1,26 млрд грн. про це повідомляє «Ділова столиця» з посиланням на джерела з фармацевтичного ринку.

«Встановлено, що службові особи одного з найбільших дистриб’юторів фармацевтичної продукції постачали ліки на замовлення МОЗ України за цінами, завищеними на 20-40%. Для цього до документів, необхідних для митного оформлення товарів, вносились завідомо неправдиві відомості», – повідомила прес-служба СБУ.

Таким чином, в СБУ вважають, що виробники, за потурання чиновників МОЗ, у 2012-2014 роках отримували надприбутки в обхід встановленій законодавством 10% граничної надбавки на оптові ціни на ліки та вироби медпризначення.

За даними «Ділової столиці», схема роботи «Людмили-Фарм» та інших крупних підрядників МОЗу полягає у наступному: у договорі між імпортером і виробником вказується визначена ціна на препарати, яка у подальшому фігурує в митних документах і реєструється у Держінспекції по цінам. По суті ця ціна є «чесною», що може підтвердити фірма-виробник по запиту правоохоронців.

Насправді існує ще одна угода – так звана «кредит-нота», за умовами якої виробник надає фірмі-імпортеру, як дуже великому покупцю, товарну знижку на 20-40% від суми основного замовлення. Відтак, постачальник МОЗу замість 10% націнки, фактично, встановлює щонайменше 30%..

«Самі транснаціональні компанії не тільки дуже добре знають про цю схему, але і активно беруть у ній участь, отримуючи свою долю прибутку», – пише видання.

За словами представника громадської організації «Медичний контроль» Ігора Щедрина, в цій схеми всі ризики бере на себе дистриб’ютор.

«Якщо б на такій махінації впіймали, наприклад, виробника з США, йому загрожував би штраф у сотні мільйонів доларів. А наш Мінздрав лише розведе руками і скаже: таку ціну зареєстрували у Держінспекції, і в підприємства є всі потрібні документи, що ми могли зробити? Іноземні ж фармкомпанії будуть наголошувати на своїй необізнаності щодо того, що їх українські партнери декларують високі ціни і не враховують знижку. У крайньому випадку оштрафують місцевого постачальника, і сума стягнення не буде великою», –  каже Ігор Щедрин.

За даними «Наших грошей», «Людмила-фарм» була найбільшим постачальником фармпрепаратів для МОЗ. У 2011 році фірма отримала підряди на 337,69 млн грн, у 2012-му – на 421,31 млн грн, 2013-му – на 391,14 млн грн, 2014-му – на 584,74 млн грн. Сума показників за 2012-2014 роки приблизно відповідає загальній сумі збитків, які фірмі інкримінують у СБУ.

У Львові препарати у «Людмили-фарм» минулого року закуповував лише державний «Інститут патології крові та трансфузійної медицини АМН України» на загальну суму 15,97 млн грн.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук