СБУ цікавилося в лідера русинів Закарпаття Сидора, чи має він дозвіл на продаж золотих хрестиків

20 листопада 20083880

Голова Сойму підкарпатських русинів, протоієрей Димитрій Сидор у коментарі ZAXID.NET спростував інформацію, поширену деякими ЗМІ, про те, що він нібито відмовився давати свідчення СБУ. "Я дав свідчення в СБУ, - сказав о. Сидор. - Я розповів представникам служби все, що їх цікавило, проте залишив за собою право не відповідати на питання, які не мають жодного стосунку до організації, яку я представляю, чи питання, на які, відповідно до міжнародних норм, я маю право не відповідати". Д.Сидор проходить свідком у порушеній кримінальній справі за ст. 110 ККУ - посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

"Деякі питання, які мені задавали в УСБУ, просто не мають сенсу, - розповів Д. Сидор. - Наприклад, мене питали, чи має церква дозвіл на продаж золотих хрестиків? Ну, яке це має відношення до справи, по якій мене викликали? Далі мене розпитували, які основні напрямки партії "Родина". Я що, її голова, чому я маю це знати? Питали й про те, чи вважаю я Росію агресором стосовно Грузії у відомому конфлікті. Це питання також не має жодного стосунку до Конгресу русинів, через який мене викликали, і я на нього не відповідав. Я також відмовився назвати СБУ список учасників Конгресу. Для чого, щоб щодо них розпочались репресії?"

"Сам факт повторного виклику до СБУ - вже ознака репресій, - зазначив Д.Сидор. - Маєте докази - судіть. Вони не бачать наших прав, а бачать лише сталінсько-беріївсько-кучминську статтю Конституції (110) про посягання на державну цілісність. Уже з глузду з’їхали з цією статтею. Кожен громадянин має право на пропозицію щодо зміни внутрішнього устрою держави без зміни її кордонів. Хіба це сепаратизм? Ми не просимо в України автономії, ми прагнемо відновити те, що ми мали, коли увійшли до складу СРСР. Тоді ми мали статус республіки. А більшовики його забрали".

"Ми навіть хотіли судитися з тими, хто називає нас сепаратистами, та в судах і прокуратурі просто не беруть наших заяв, - сказав священик. - Ми - русини - разом з демократичними силами виступаємо за демократичну державу Україна".

В Управлінні СБУ в Закарпатській області наразі відмовились надавати будь-які коментарі.

Довiдка ZAXID.NET

25 жовтня в м. Мукачеве (Закарпатська обл.) делегати II Європейського конгресу підкарпатських русинів оголосили про відтворення русинської державності, проголосили створення республіки в статусі від 22 листопада 1938 р., обрали державний виконавчий уряд та склали "Акт проголошення русинської державності". У разі, якщо до 1 грудня Закарпатська облрада не оголосить республіку автономією, русини готові самостійно проголошувати свою державність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук