СЕС закликає львів'ян та жителів області перевіряти воду в криницях на вміст нітратів та аміаку

Львівський міський відділ Львівського обласного лабораторного центру Державної санепідслужби України у 2013 році провів дослідження 153 проб води, відібраних з індивідуальних криниць. 

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Львівської міської ради.

У відомстві стверджують, що у 28,29% проб виявлено перевищення вмісту нітратів та аміаку. Перевищення бактеріального забруднення виявлено у 74,02 % криниць.

88% львів’ян споживають воду з центрального водопроводу міста. Вода з міського водопроводу обеззаражується та контролюється лабораторією ЛМКП «Львівводоканал» та лабораторіями міського відділу ДУ «Львівський обласний ЛЦ ДСЕСУ».

Населення Винників, Брюховичів, Рудно та приватного житлового сектору Сихівського району споживають воду з індивідуальних криниць.

Лікар з комунальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ЛМВ ДУ «Львівський ОЛЦ ДСЕСУ» Задорожна подає результати дослідження, проведеного Львівським міським відділом ДУ «ЛОЛЦДСЕСУ» у 2013 році:

Залізничний район: в с.м.т. Рудно з 12 відібраних проб води з криниць виявлено невідповідність санітарно-хімічним показникам у п’яти криницях (41,67 %), санітарно-мікробіологічним показникам – у 12 (66,67 %).

Личаківський район: в с.м.т. Винники з 26 відібраних проб виявлено невідповідність санітарно-хімічним показникам у семи криницях (26,93 %), санітарно-мікробіологічним показникам – у 11 (42,31 %).

Шевченківський район: в с.м.т. Брюховичі з 104 відібраних проб виявлено невідповідність санітарно-хімічним показникам у 30 криницях (28,25 %), санітарно-мікробіологічним показникам – у 83 (79,81%).

Сихівський район: з 12 відібраних проб виявлено невідповідність санітарно-мікробіологічним показникам – у шести криницях (50 %).

Згідно з санітарними вимогами, концентрація нітратів у питній воді не повинна перевищувати 45,0 мг/л. Така вода придатна для споживання.

Однак лабораторними дослідженнями води з індивідуальних криниць виявлено наднормативний вміст нітратів. Основними причинами забруднення водоносного горизонту є внесення у грунт мінеральних та органічних добрив, забруднення стічними водами від вигрібних ям, а також твердими побутовими відходами, недотримання вимог будівництва вигрібних ям, надвірних вбиралень.

Вигрібна яма, дворова вбиральня повинна розміщуватись на відстані, не менше, ніж 50 м від криниці.

Вживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне для здоров’я, особливо для дітей до трьох років. Споживання такої води може привести до захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію у дітей. Групи підвищеного ризику складають немовлята, віком до одного року, що знаходяться на штучному вигодовуванні, які споживають страви та молочні суміші, приготовані на воді, забрудненій нітратами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук