Сейм Польщі підтримав Декларацію солідарності з Україною щодо Другої світової війни і агресії РФ

СвітЮлія Поліковська, 21 жовтня 20164640
Сейм Польщі підтримав Декларацію солідарності з Україною щодо Другої світової війни і агресії РФ
фото Sejm
Польський парламент пітримав Декларацію пам’яті та солідарності щодо подій Другої світової війни та російської агресії

Сейм Польщі, у четвер, 20 жовтня, як перед цим і Верховна Рада України, прийняв Декларацію пам’яті та солідарності щодо подій Другої світової війни та російської агресії. Спільну декларацію ухвалили, «діючи відповідно до духу стратегічного партнерства між Польщею і Україною», заявили у канцелярії Сейму, повідомило «Радіо Свобода».

За проголосували 367 депутатів нижньої палати польського парламенту, проти – 44, а 14 утрималися.

Декларація, прийнята Сеймом, майже ідентична з документом, який раніше був прийнятий Верховною Радою. Зокрема, в українському варіанті йдеться про «боротьбу польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав». У польському варіанті згадується тільки антикомуністичний опір.

У декларації, крім згадки про трагічні сторінки історії Другої світової війни і комуністичної доби, також засуджено сучасні дії і агресивну зовнішню політику Росії щодо України й заявлено, що дії Росії – порушення засадничих норм міжнародного права і договорів і з Україною, невиконання зобов’язань, ведення гібридної інформаційної війни – загрожують мирові й безпеці в усій Європі.

Сейм також наголосив на відданості Польщі справі мирного врегулювання конфлікту на сході України і відновлення її територіальної цілісності.

Раніше у четвер цю спільну декларацію підтримали 243 народні депутати України.

«Наша спільна «Декларація пам’яті і солідарності» – документ з глибоким змістом. Криза у відносинах між нашими народами виникав тоді, коли одна зі сторін намагалася робити односторонні історичні оцінки», – прокоментував голова Верховної Ради України Андрій Парубій на своїй сторінці у Facebook.

«Я вважаю, що найбільша екзистенційна загроза для України полягає в російський імперіалізм», – заявив Парубійі додав, що «декларація – це відповідь на неоімперські претензії Путіна, агресію проти України, агресію проти всього вільного світу».

Зазначимо, що спочатку планувалося, документ носитиме назву «Про Декларацію пам'яті і солідарності Сеймасу Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України» і буде ухвалений парламентом Литви. Однак, через проведення виборів, новообраний парламент Литви проголосує за документ не раніше другої половини грудня. Тому, наразі з тексту було видалено згадування про Литву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук