Штайнмаєр: До вирішення кризи в Україні ще далеко. Порошенко та Путін мусять порозумітися

До вирішення кризи в Україні ще далеко, і справжній поступ можливий лише в разі прямих і предметних переговорів між Москвою і Києвом.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр в інтерв’ю німецькому виданню "Таґесшпіґель".

Німецький чиновник зауважив, що на цю тему він сам, і його колега з Польщі Радослав Сікорський говоритимуть у вівторок, 10 червня, у російському Санкт-Петербурзі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

За його словами, необхідно стабілізувати Україну політично й економічно, продовжити початий перед виборами національний діалог, конституційну реформу, а також урегулювати права регіонів і статус російської мови. Окрім того, вважає Штайнмаєр, необхідно обговорювати і дату парламентських виборів.

Він додав, що наполеглива дипломатія Заходу і чіткі попередження про можливі економічні санкції змусили Росію істотно змінити поведінку, але цього мало. 

На його думку, обидві сторони мають забезпечити спільний кордон, щоб відвернути наплив зброї і бойовиків із Росії на Схід України. Крім того, щоб заспокоїти становище на Донбасі, було б дуже важливо, щоб Москва публічно підтримала територіальну цілісність України і відкинула всі намагання сепаратистів відокремитися, наголосив Штайнмаєр.

Штайнмаєр також заявив, що захищатися від нападів із середини є правом кожної держави: "Також очевидно, що за нинішнього напруженого становища було б розумно використовувати воєнні засоби передбачливо і зважено".

Як сказав керівник зовнішньополітичного відомства Німеччини, голова Донецької ОДА, який відвідав Берлін цього тижня, сказав йому: результатом воєнних операцій на Сході України не має стати те, що сепаратисти набудуть більшої популярності.

Росія після окупації й анексії українського Кримського півострова фактично підтримує збройні сепаратистські рухи, які діють у деяких частинах Луганської й Донецької областей. У цих рухах, зокрема, беруть участь громадяни Росії. Україна проводить у цих регіонах антитерористичну операцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук