Швейцарський бароковий оркестр «Musica Fiorita» зіграє у Львові твори з віднайдених манускриптів

Головні новини Львова 03.10Марічка Крижанівська, 3 жовтня 2018, 15:19 359 0

У Дзеркальній залі Львівської опери у середу, 3 жовтня, даватиме концерт швейцарський бароковий оркестр «Musica Fiorita». Виконають твори на інструментах XVII-XVIII століть.

Їхня особливість у тому, що музиканти шукають маловідомі шедеври давньої музики і виконують їх на автентичних тогочасних інструментах. Беруть участь в оперних постановках, записують альбоми, гастролюють мало не усіма країнами Європи, Південної Америки, а ще в Індії, Японії. І от уперше – бароковий оркестр «Musica Fiorita» в Україні.

Музикант оркестру Крістіан Лайтерер готує перед репетицією інструмент шалюмо – брат нинішнього кларнета.

«Кларнет ми добре знаємо з музики віденських класиків: Моцарта, Бетховена, але паралельно існував шалюмо – інструмент близький за звучанням до кларнета, але зовсім інший за своєю конструкцією. Особливо популярний він був при імператорському дворі у Відні, а ще у Дрездені», – розповів Крістіан Лайтерер.

Цьому колективу майже три десятки років. Вони базуються у швейцарському місті Базелі. До свого репертуару музиканти долучили й твори українських композиторів: Дмитра Бортнянського і Максима Березовського.

«Кожна наша поїздка є можливістю відкривати культуру тієї країни, де ми гастролюємо. І Львів у цьому сенсі став для нас великим відкриттям, бо він є невід'ємною частиною європейської культури. Нам цікаво виконати музику українських композиторів і поєднати їх із західноєвропейськими авторами», – додає засновниця колективу Даніела Дольчі.

А ще для концерту у Львові швейцарці мають подарунок – виконають недавно віднайдені твори, які вважали втраченими під час війни.

«Звучатимуть твори з манускриптів, які знайшли в Києві. Це є колекція так званої, Берлінської співочої академії, яка була вивезена з Німеччини під час ІІ світової війни і опинилася в Києві. Вони всі вивчені, але деякі твори майже ніколи не звучали вживу», – пояснює мистецький керівник асоціації Haliciana Schola Cantorum Іван Духнич.

Єдиний концерт швейцарський бароковий оркестр «Musica Fiorita» даватиме 3 жовтня у Дзеркальній залі Львівської опери.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук