Складено рейтинг партій, про які найчастіше згадували у ЗМІ за час передвиборчої кампанії

СуспільствоВолодимир Пиріг, 3 листопада 20142720

Системне дослідження рівня медіаактивності партій і політиків продемонструвало суттєві відмінності між кількістю їх згадок і реальним рівнем підтримки, продемонстрованим під час виборів.

Про це свідчать підсумкові дані спеціалізованого дослідження «Найпопулярніші політики в ЗМІ. Парламентські вибори - 2014 », проведеного інформаційно-аналітичним агентством «Контекст Медіа».

Найбільшу активність в ЗМІ з моменту виходу указу президента про призначення дострокових парламентських виборів (з 25.08 по 26.10.2014) продемонстрував блок його імені, з'явившись в медіа 21625 разів.

З числа партій, що пройшли до парламенту, серед найзгадуваніших опинилися також «Батьківщина» (18 900) і «Народний Фронт» (16 772).

Решту місць зайняли «Опозиційний блок» (14 166), «Радикальна партія Ляшка» (13 304) і «Самопоміч» (7 004).

«Свобода», яка не потрапила в новий парламент, виявилася на передостанній позиції (13 108 згадувань).

Під час дослідження також було зафіксовано такі факти:

Рекордсменом зі збільшення медіаприсутності під час виборчої кампанії став «Опозиційний блок», який збільшив свою згадуваність в 444 рази.

В лідери зі зростання згадуваності в ЗМІ з моменту виходу указу про дострокові вибори також вийшли об'єднання «Самопоміч» та «Народний фронт». Кількість публікацій про них зросла в 85 і 42 рази відповідно.

При цьому, «Самопоміч» набрала найменше згадок з усіх партій-переможниць.

Лише дві партії з семи – «Опозиційний блок» і «Радикальна партія Ляшка» – за рівнем згадуваності зайняли місця, які відповідають їхній підтримці серед виборців.

Значне збільшення медіаактивності партій, які брали участь у виборах, почалося з другого тижня вересня. Єдиним учасником парламентських перегонів, який в цей час мав нульовий показник в згадуваності, став «Опозиційний блок».

Найстабільніші показники за рівнем згадуваності в ЗМІ впродовж дев'ятьох тижнів демонструвала партія «Батьківщина». За цей час про неї згадували від 1 219 до 3 514 разів на тиждень.

Також упродовж дев’ятьох тижнів по чотири рази лідерами за кількістю згадувань у ЗМІ ставали партії «Батьківщина» і «Блок Петра Порошенка», один раз найпопулярнішим в мас-медіа виявився «Опозиційний блок».

Серед лідерів партій, що пройшли до нового парламенту, місця в рейтингу згадуваності розподілилися так: незмінним лідером серед найпопулярніших політиків є президент Петро Порошенко. Його ім'я згадувалося в ЗМІ з кінця серпня 170838 разів.

На другому місці розташувався лідер «Народного фронту», прем'єр-міністр Арсеній Яценюк (64 380 згадувань).

Місця з третього по сьоме зайняли керівники «Батьківщини» Юлія Тимошенко (16551), «Радикальної партії» Олег Ляшко (15965), «Опозиційного блоку» Юрій Бойко (3434) і «Самопомочі» Андрій Садовий (3 237).

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок виявився на п'ятому місці з показником в 4700 згадувань.

«Особистий рейтинг згадуваності партійних лідерів збігся з позиціями своєї партії в ЗМІ тільки у Петра Порошенка та Андрія Садового. Рівень популярності в ЗМІ Президента України в 8 разів перевищує показник його політичної сили. Згадування прем'єр-міністра Арсенія Яценюка перевищує популярність «Народного фронту» в чотири рази. У чотирьох лідерів партій - Юлії Тимошенко, Олега Тягнибока, Юрія Бойка і Андрія Садового – кількість згадок за час фактичної виборчої кампанії виявилася нижчою, ніж у їхніх організацій. У двох партійних лідерів – Юрія Бойка і Андрія Садового – зафіксований рівень згадуваності нижчий, ніж у їхніх однопартійців – Нестора Шуфрича і Семена Семенченка відповідно», – резюмують укладачі рейтингу.

Понад двадцять тижнів Президент України є найбільш згадуваним українським політиком. Цей статус з 170838 згадками дозволив йому досягти лідерських позицій і в підсумковому показнику за час, що минув після виходу указу про дострокові вибори до Верховної Ради.

У п'ятірку найзгадуваніших політиків за підсумками виборчої кампанії увійшли прем'єр-міністр Арсеній Яценюк (64380 згадувань), екс-президент Віктор Янукович (42051), глава Верховної Ради Олександр Турчинов (21869) і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков (18 578).

У топ-10 найпопулярніших політиків у ЗМІ також увійшли координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук (17979), колишній міністр оборони Валерій Гелетей (17 823), мер Києва Віталій Кличко (17 502), лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко (16551) і керівник «Радикальної партії» Олег Ляшко (15965).

У другу десятку рейтингу увійшли Ігор Коломойський (13 041), Геннадій Москаль (12 831), Валерія Гонтарева (12 737), Надія Савченко (10002), Сергій Тігіпко (9646), Антон Геращенко (9123), Юрій Луценко (7663), Анатолій Гриценко (7247), Микола Азаров (7079) та Віталій Ярема (7023).

«З 20 найбільш згадуваних українських політиків 12 взяли участь у минулих парламентських виборах як кандидати у депутати, представляючи шість партій. Найбільше кандидатів у депутати з двадцятки найзгадуваніших політиків представляли «Народний Фронт» (5 політиків). По два політики балотувалися від Блоку Порошенка і «Батьківщини». По одному політику намагалися пройти до нової Верховної Ради від «Радикальної партії», «Сильної України», «Громадянської позиції». У двадцятку найпопулярніших політиків в ЗМІ в період з 25.08 до 26.10.2014 увійшли тільки п'ять депутатів VII скликання. 10 політичних діячів представляють чинну виконавчу владу», – підсумували автори рейтингу.

Дані дослідження були отримані шляхом вивчення публікацій 13700 українських та зарубіжних мас-медіа, до яких увійшли центральні та регіональні друковані ЗМІ, телебачення, радіостанції, інформаційні агентства та інтернет-ресурси.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук