Словацький радник Гройсмана заявив, що мораторій на продаж землі тягне Україну назад

Іван Міклош

Відомий словацький реформатор, керівник групи радників прем’єр-міністра Іван Міклош вважає, що продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення тягне Україну назад. Про це він заявив під час презентації пакету реформ Групи стратегічних радників з підтримки реформ.

Як передає «Економічна правда», Міклош наголосив, що відкриття ринку землі — це один з найважливіших кроків і пріоритетів.

«Це один з найголовніших чинників, не тільки для залучення інвестицій. Це ще й база майбутнього зростання української економіки, розвитку малого і середнього бізнесу і села в тому числі», – зазначив він.

Радник також наголосив, що можна передбачити в законі такі умови і обмеження, які не дозволять олігархам і агрохолдингам скупити за безцінь землю і зроблять цей процес прозорим.

«Наші пропозиції передбачають тільки продаж землі. Яка тут може бути альтернатива продажу? Оборот прав на оренду землі нічого не дасть», – заявив Міклош.

За його словами, подібні інструменти не можуть привести до створення ринку.

«Якщо буде тільки продаж прав оренди землі, то не буде і стимулів для інвестування, так як вона не переходить у власність. Це дуже погане рішення», – додав він.

Раніше міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий заявив, що ринок землі слід почати з можливості продажу права її оренди. Кутовий наголосив, що прийняття закону не означає насправді продажу землі.

«Закон називається “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”, він визначає ті правила, в рамках яких оборот земель існує. Але самих моделей обороту земель дуже багато, і не всі моделі передбачають продаж землі», – зазначив тоді міністр.

Нагадаємо, вимога про прийняття закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» міститься в меморандумі, який Україна нещодавно підписала з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Вимогу відкрити ринок землі озвучив також президент Петро Порошенко, виступаючи на початку вересня в парламенті. Він заявив, що відсутність відкритого ринку землі стримує приплив інвестицій в аграрний сектор, який є одним з головних постачальників валюти в країну.

У листопаді 2015 року Верховна Рада 309 голосами продовжила мораторій на відчуження сільськогосподарських земель до 1 січня 2017 року. При цьому депутати зобов’язалися розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня 2016 року. В четвер, 6 жовтня, парламент продовжив цей мораторій до 2018 року, але цей закон набуде чинності після того, як його підпише президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук