Соломія Чубай і «JALAPITA» заспівають родинні коляди і веснянки на концерті «Пісні бабці Стефи»

КультураМарічка Крижанівська, 14 грудня 2018, 18:00 673 0

«Пісні бабці Стефи» – на такий концерт 23 грудня у FESTRepublic скликають львів'ян Соломія Чубай, Володимир Бедзвін та гурти «JALAPITA» і «ROCKOKO».

Стефанія Савка – це жінка, яка виховала трьох дітей, одинадцятеро правнуків, шестеро внуків, зокрема співаків Соломію і Тараса Чубаїв. Їх завжди оточувала піснею.

«Бабця мала фантастичний голос, такий сопрановий, але зі мною завжди співала другим голосом. Вона співала в церковному хорі, в церкві Петра і Павла. Бабця грала в театральних виставах. Вона власне нас навчила колядок, щедрівок, веснянок, мене навчила водити гаївки», – згадує онучка пані Стефанії співачка Соломія Чубай.

Та ж бабця Стефа була першою слухачкою і критиком Соломіїної творчості. «От мені бабця, наприклад, наспівала якусь пісню, ми з нею дуетом заспівали. Потім я приходила на репетицію з «JALAPITA», вмикала хлопцям чи сама наспівувала. А коли ми сідали на студії і я вже приносила гарячий, свіжоспечений продукт – пісню і вмикала бабці в навушниках. Вона кайфувала, казала: Соломійко, співай обов'язково, будь ласка, то так гарно звучить», – каже Соломія Чубай.

Пані Стефанії не стало майже 2 роки тому. Але її пісні живуть в онуках. І перед святами Соломія Чубай захотіла поділитися з львів'янами цими колядками, щедрівками, а також гаївками і колисковими. Втім уже в сучасній обробці.

«Це буде фольк-рок більше. Такий доволі цікавий, драйвовий, мені дуже подобається. Я граю на віолончелі. Ну як ти на віолончелі зіграєш якийсь рок-н-рол? Якось доводилося викручуватися, вигадувати і я так збагатив свою техніку і засоби виразу, що я зараз роблю воркшопи по цьому», – розповідає віолончеліст Володимир Бедзвін.

Концерт влаштують 23 грудня у FESTRepublic. «Це буде дуже драйвово, дуже святково, дуже весело, я запрошую всіх дітей з батьками приходити, тому що для дітей вхід безкоштовний», – додає Соломія Чубай.

Половину вартості кожного квитка музиканти передадуть на потреби школи-інтернату «Довіра», де навчаються діти з аутизмом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук