Спостерігачі зафіксували 15 випадків видачі бюлетенів без паспортів під час виборів в ОТГ

Спостерігачі зафіксували 15 випадків видачі бюлетенів без паспортів під час виборів в ОТГ
Ольга Айвазовська назвала конкуретною виборчу кампанію в об'єднаних територіальних громадах

Виборча кампанія напередодні голосування в об’єднаних територіальних громадах 11 грудня була конкурентною, незважаючи на використання адміністративного ресурсу. Про це у понеділок заявила координатор виборчих і парламентських програм Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська, повідомив «РБК-Україна».

«Виборча кампанія була досить таки конкурентною, незважаючи на те, що перевагу мали діючі голови сільських та селищних територіальних громад і трьох міст, які, звичайно, користуючись особливістю законодавства, не припиняли свою діяльність, будучи кандидатами, суб’єктами виборчого процесу в ході цієї кампанії», – заявила Айвазовська.

За її словами, використання адміністративного ресурсу не було централізованим і не стосувалося окремих політичних сил.

Вона повідомила, що найчастішим порушенням, яке зафіксували спостерігачі була видача бюлетенів без паспортів або особам, які не мали на це право.

«Найбільшим порушенням, яке фіксували наші спостерігачі, за яким складено 15 актів, тобто юридично задокументовано цей факт, і також було 7 звернень в поліцію, це видача бюлетенів неналежно з порушенням законодавства особам, які не мали на це право», – повідомила Айвазовська.

За її словами, таке порушення стосувалося, перш за все, малих населених пунктів, де члени виборчих комісій і виборці знають один одного, тому не вважають за необхідне перевіряти персональні дані або дані реєстрації відповідно до паспорта.

Айвазовська зазначила, що на цих виборах була зафіксована досить висока явка виборців у порівнянні з минулим роком, повідомив телеканал «112».

«Активність була досить високою. Навіть вища, ніж на чергових місцевих виборах 2015 року в окремих громадах. Це непогано, враховуючи, що агітаційна складова була невисокою», – повідомила вона.

Як відомо, в неділю, 11 грудня, в 41 об’єднаній територіальній громаді відбулися перші вибори голів та депутатів цих громад. Вибори проходили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Наступні вибори в 143 об’єднаних громадах відбудуться 18 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук