США опублікували різку доповідь щодо корупції та порушень прав людини в Україні

Україна страждає від корупції в Генеральній прокуратурі і судових органах, а також недостатнього здійснення правосуддя, йдеться в доповіді Держдепартаменту США про практику дотримання прав людини за 2015 рік.

«Цивільна влада загалом мала контроль над правоохоронними органами, але рідко вживала заходів з розслідування і покарання зловживань, скоєних силами безпеки», – наголошується в доповіді, пише «Українська правда».

Безкарність за зловживання з боку правоохоронних органів залишається серйозною проблемою. Під час вересневого візиту в країну, спеціальний доповідач ООН з питання про позасудові, сумарні або довільні страти рекомендував уряду створити систему незалежного спостереження за поведінкою співробітників правоохоронних органів.

Окремо наголошується, що країна страждає від корупції та дефіциту правосуддя. Занепокоєння, зокрема, викликає корупція в генпрокуратурі та судових органах.

Правозахисні організації та ООН зазначають, що були проведені кілька розслідувань порушень прав людини з боку сил безпеки. Зокрема наголошується, що СБУ і МВС «діяли з повною безкарністю».

У доповіді наголошується, що уряд України загалом виявився не в змозі застосувати адекватні заходи щодо судового переслідування або покарання більшості посадових осіб, які вчинили порушення, що призвело до виникнення атмосфери безкарності.

«Розслідування розстрілів в 2014 році на Євромайдані в Києві і заворушень в Одесі залишаються незавершеними протягом більше ніж року. Розслідування порушень прав людини, пов’язаних з російською окупацією Криму і конфлікту на Донбасі також були неповними», – йдеться в документі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук