Студенти зібрали 250 тис. грн на реставрацію скульптури Ісуса Христа на даху каплиці Боїмів

Студенти зібрали 250 тис. грн на реставрацію скульптури Ісуса Христа на даху каплиці Боїмів
Скульптура Скорботного Христа на даху каплиції Боїмів

У четвер, 20 грудня, студенти університету банківської справи провели «Аукціон надій», на якому збирали кошти на реставрацію скульптури скорботного Христа на даху каплиці Боїмів. Як повідомляє прес-служба університету, на аукціоні зібрали 250 тис. грн.

На аукціоні представили 89 лотів, які подарували львівські художники. Зокрема роботи Євгена Безніска, Василя Бабія, Ольги Кваші, Наталі Павлюк, Вікторії Шатковської-Шморгай, Петра Сметани, Михайла Безпальківа, Данила Славінського, Петра Сипняка, свої лоти надали також львівські галереї «Про-Арт», «Ікон Арт», арт-студія «Зифіріна», римарня «Клейнод» та інші. Партнером у проведенні аукціону став фотомитець Сергій Смирнов.

За попередніми підрахунками, на реставрацію скульптури скорботного Христа зібрали близько 250 тис. грн. У прес-службі університету наголошують, що зібрати необхідну суму допомогли, зокрема, голова фракції БПП Петро Адамик, голова Асоціації банків Львівщини Сергій Бойко, керівник ПриватБанку у Львівській області Андрій Якимів, підприємці та меценати Андрій Якимів (IQ holding), Сергій Смовженко, Павло Чернов, Олександр Зиков, Ростислав Вовк, Ірина Барщовська.

«Ми щасливі, що ідея наших студентів – реставрувати статую Ісуса Христа на каплиці Боїмів – реалізувалася. Майже сто художників, митців дали свої роботи на благодійну справу, зробивши таким чином, свою пожертву у відновлення пам’ятки, - каже директор Львівського інституту УБС Ірина Жеребило, - Ми сподіваємося, що місто подвоїть зібрану студентами суму, і відреставрує цю перлину архітектури».

Організатори зазначають, що у них є домовленість з міським головою Львова Андрієм Садовим, що сума зібрана студентами на «Аукціоні надій» буде подвоєна і місто розпочне відновлення статуї скорботного Ісуса Христа на даху каплиці Боїмів.

Каплицю Боїмів у Львові звели за проектом Андрія Бемера і освятили у 1615 році. Купол каплиці завершує статуя скорбного Христа у Гетсиманському саду, де він просить Отця, щоб його оминули страждання на хресті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук