Створена Порошенком група з повернення корупційних активів не збиралася два роки

Міжвідомча робоча група при президенті з координації повернення в Україну коштів, отриманих злочинним шляхом колишніми високопосадовцями, не зустрічалася у 2016-2017 роках.

Таку інформацію надали на запит антикорупійного проекту «Марлін» у Генеральній прокуратурі, яка відповідальна за координацію цієї групи, пише «Українська правда».

«Засідання (зібрання) не проводилися, а отже протоколи не складалися», – пояснили у ГПУ.

У Генпрокуратурі також не змогли назвати суму коштів, виділену на зазначену групу.

Як відомо, у березні 2015 року президент Петро Порошенко створив Міжвідомчу робочу групу з координації повернення коштів екс-можновладців.

До складу групи увійшли високопосадовці АПУ, МВС, СБУ, МЗС та інших органів влади. Головою групи призначили тодішнього заступника генпрокурора Віталія Каська, але у вересні 2015 року він заявив, що він згоди на таке призначення не давав.

Міжвідомча група мала опрацювати механізми ефективної взаємодії правоохоронних органів та центральних органів виконавчої влади щодо питань повернення в Україну вказаних коштів. Також вона мала проаналізувати законодавство у сферах регулювання ринків фінансових послуг, зовнішньоекономічної діяльності, протидії корупції та відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, щодо виявлення норм, які гальмують процес повернення в Україну коштів, та підготувати пропозиції щодо його вдосконалення.

Зазначимо також, що в липні 2015 року в Міністерстві внутрішніх справ створили управління з повернення активів, здобутих злочинним шляхом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук