Світова організація торгівлі вперше винесла рішення проти Росії у тарифній суперечці з ЄС

СвітРоман Ганкевич, 13 серпня 20162830
Офіс СОТ

Колегія арбітрів Світової організації торгівлі визнала тарифні мита, введені Росією на ряд товарів такими, що не відповідають домовленостям з СОТ. Про це повідомляє DW.

Зокрема, мова йде про російські мита на папір, холодильники і пальмову олію. Тарифна суперечка між РФ та Євросоюзом виникла протягом останніх кількох років.

Так, за підсумками арбітрів СОТ, 11 з 12 рішень Росії, які оспорював Брюссель, не є сумісними із зобов'язаннями Москви не піднімати тарифи вище, ніж ті, які були викладені у її зобов'язаннях як члена СОТ. П'ять з цих рішень були змінені з моменту початку процедури розгляду суперечки.

Раніше президент Росії Володимир Путін пов’язав домовленості з СОТ та питання контрсанкцій, введених у відповідь на санкції Заходу через анексію Криму та підтримку бойовиків у Донбасі.

Нагадаємо, у травні цього року завершилася офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA).

1 червня Україна ініціювала розгляд трьох справ проти Російської Федерації в рамках Світової організації торгівлі.

Нагадаємо, РФ скасувала режим зони вільної торгівлі щодо України, ввела продовольче ембарго і обмеження на транзит українських товарів. Українська влада у відповідь ввели дзеркальні торгові санкції проти РФ, за винятком обмеження транзиту, і заявили про намір подати скаргу до СОТ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук