Тереза Барабаш, яка взяла «золото» на світовому трієнале текстилю, тепер буде в його журі

КультураОксана Сенишин, 18 жовтня 2016, 17:35 1252 0

Про львів’янку Терезу Барабаш пишуть навіть польські газети. Адже цьогоріч мисткиня вперше за всю історію найкрутішої у світі виставки-конкурсу ткацтва в польському Лодзі – а фестиваль триває вже 44 роки – взяла одночасно дві нагороди.

«Маю нагороду за дебют, за найкращий дебют. Коли мені її вручили, то я була на «сьомому небі». А коли вручили золоту медаль – то вже на «десятому», – з усмішкою розповіла Тереза.

Зі 135 учасників із 46 країн вона перша як митець з пострадянського світу взяла «золото». Така відзнака – за просторову роботу «Дощ in Ua», це глибоко символічний дощ із цвяхів, що повис на волосіні.

«Моя робота про ситуацію в Україні. Це про агресію Росії щодо України. Вона говорить про всіх, кого торкається війна», – уточнила мисткиня.

Закінчивши художній текстиль у Львівській академії мистецтв, художниця експериментує з площинними аплікаціями, об’ємно-просторовими об’єктами, інсталяціями. А ще Тереза – двічі стипендіатка програми Gaude Polonia. Її просторові роботи-витинанки бачили в Польщі, Києві на конкурсі МУХі, і, звісно, у рідному Львові. Саме львівська майстриня Олена Турянська ще всім років тому подарувала Терезі професійний різак і вселила дівчині віру в себе.

Тереза любить експериментувати на різноманітних фестивалях та пленерах, часто створює власні проекти. І всі вони філософські.

«Маю роботу, що називається «XS XXL». Вона складається з таких бірочок для одягу, що зависли в циліндричній формі. Таке множинне їхнє повторення. Все це символізує шаблонність більшості людей», – зауважила мисткиня.

Один з найцікавіших проектів Тереза Барабаш презентувала чотири роки тому в Тюрмі на Лонцького в межах атракції «Ніч в музеї». Тоді свою візію мисткиня вмонтувала в тюремні двері камери.

«У віконечку, де подавали їжу ув’язненим, – в одній з камер, де також сидів брат мого дідуся і загинув – було відео вмонтоване. На ньому – людина в чорному вбранні тче біле полотно. Робота говорила про те, що яке б не було агресивне середовище навколо нас, людина намагається бачити у всьому позитив», – описала Тереза.

А вже за три роки сама Тереза Барабаш стане членом журі того ж таки трієнале текстилю в Лодзі. Адже виставка-конкурс відбувається що три роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук