ЦВК грубо порушує законодавство про місцеві вибори, скасовуючи другий тур у Павлограді – КВУ

Центральна виборча комісія (ЦВК) грубо порушує законодавство про місцеві вибори, скасовуючи другий тур виборів міського голови Павлограда Дніпропетровської області, заявили у Комітет виборців України (КВУ).

«Комітет виборців України вважає, що роз’яснення ЦВК щодо проведення повторного голосування від 27 жовтня 2015 року грубо порушує виборчі права громадян, а також суперечить нормам закону України “Про місцеві вибори”», – йдеться в заяві КВУ, оприлюдненій у середу на його сторінці у Facebook.

У заяві зазначено, що, на думку ЦВК, одним із критеріїв прийняття територіальною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування з виборів міського голови є відомості щодо кількості виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях відповідного міста, внесені до протоколу про результати виборів у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів.

«Таким чином, Центральна виборча комісія підміняє поняття “виборча система” і поняття “повторне голосування”. Кількість виборців у місті 90 тис. і більше є не підставою для проведення повторного голосування, а підставою для визначення виборчої системи для виборів певного міського голови. Повторне голосування, яке відбувається за умови, що жоден із кандидатів не отримає більше ніж 50% голосів, є вже наслідком застосування мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості», – йдеться в заяві КВУ.

Експерти нагадали, що, згідно із законодавством, інформація про кількість виборців, а також про виборчу систему, за якою проводяться вибори мера, оприлюднюється ЦВК на її офіційному сайті та в ЗМІ.

«Як бачимо, ЦВК повідомляє не лише про кількість виборців, а саме про виборчу систему, яка визначається для конкретних місцевих виборів заздалегідь – не пізніше як за п’ять днів до дня виборчого процесу. Таким чином, виборча система для виборів міського голови Павлограда повинна визначатися на основі інформації, яку оприлюднила ЦВК станом на 1 серпня 2015 року, тобто має застосовуватися мажоритарна система абсолютної більшості», – наголошують у КВУ.

Нагадаємо, у вівторок, 27 жовтня, Центральна виборча комісія прийняла роз’яснення, згідно з яким ЦВК не виділятиме додаткових коштів на проведення другого туру виборів мерів у містах із кількістю виборців менше ніж 90 тис. людей. Роз’яснення прийнято у зв’язку з тим, що станом на початок виборчого процесу в Павлограді налічувалося 90,3 тис. виборців, проте на виборах павлоградського міського голови 25 жовтня до списків для голосування було внесено 89,8 тис. виборців, і згідно із законом в цьому місті не може бути другого туру виборів мера.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук