Турбйорн Ягланд пригрозив Росії виключенням з Ради Європи через несплату щорічного внеску

СвітАндрій Стець, 10 жовтня 20182420
РФ є одним з п'яти основних платників Ради Європи, її внесок становить близько 30 млн євро

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд пригрозив Росії виключенням з правозахисної організації у разі відмови платити членський внесок в бюджет за 2019 рік.

Про це він заявив під час виступу на дебатах про майбутнє Ради Європи, повідомляє «Європейська правда».

«За статутом, якщо держава не платить два роки, застосовується стаття 9-ть. Два роки (як Росія не перераховує внески до бюджету Ради Європи – Ред.) настануть в червні наступного року. І я вважаю, що після цього Комітет міністрів не просто може, а має застосувати цю статтю», - заявив Ягланд.

Ягланд додав, що в разі початку процедури виходу Росії бюджет організації буде змінено. «Якщо стане ясно, що Росія виходить, то я невідкладно запропоную Комітету міністрів відкоригований бюджет Ради Європи», - заявив він.

Зазначимо, що Парламентська Асамблея Ради Європи позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресії цієї країни проти України. Відтоді російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій.

Санкції ПАРЄ проти Росії не стосуються економіки, однак асамблея стала першим міжнародним органом, членом якого є Росія і який зміг ввести обмеження проти росіян.

Влітку 2017 року Росія припинила сплату внесків до бюджету ПАРЄ та попередила, що відновить їх лише в разі, якщо отримає гарантії повного зняття політичних санкцій з делегації РФ в асамблеї.

РФ є одним з п'яти основних платників Ради Європи, її внесок становить близько 30 млн євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук