У Білорусі ввели кримінальну відповідальність за участь у збройних конфліктах за кордоном

СвітЮлія Поліковська, 22 квітня 20161200

У Білорусі опублікували зміни до Кримінального кодексу, що запроваджують більш жорсткі покарання за екстремізм і значно полегшують притягнення до відповідальності за участь у бойових діях на території іншої країни. Про це повідомило «Радіо Свобода».

Ці поправки раніше підписав білоруський президент Олександр Лукашенко, через 10 днів після опублікування вони вступають в дію.

Вперше в кримінальний кодекс Білорусі вносять зміни, що передбачають відповідальність «за створення екстремістського формування, за керівництво ним або його структурним підрозділом» у вигляді позбавлення волі на термін до семи років, а при повторному порушенні закону – до десяти років. За фінансування діяльності екстремістського формування передбачено покарання 6 років ув’язнення.

Крім того, кримінальний кодекс доповнено статтею, яка дозволить притягнути до кримінальної відповідальності фактично будь-якого білоруса, який брав участь у воєнних діях на території іншої країни. Тепер слідству буде досить довести факт участі у війні, а те, що людина отримувала на війні гроші, доводити вже не буде потреби. За участь у збройному конфлікті, наприклад, в Україні, суд зможе покарати п’ятьма роками ув’язнення, а за вербування добровольців – десятьма роками.

Нагадаємо,  наприкінці березня 2016 року в МВС Білорусі повідомили, що порушено 135 кримінальних справ відносно білорусів, які стали учасниками бойових дій в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук