Чеські програмісти за два дні зробили безкоштовний сайт, на який уряд виділив 16 млн євро

Після розголосу в ЗМІ своєї посади позбувся міністр транспорту Чехії

СвітАндрій Стець, 29 січня37050
Чеські програмісти за два дні зробили безкоштовний сайт, на який уряд виділив 16 млн євро
фото znamkamarada
Закритий тендер викликав обурення серед IT-спільноти Чехії

У Чехії група програмістів безкоштовно за одні вихідні зробила сайт, на розробку якого уряд планував витратити майже 16 млн євро. Після цього звільнили міністра транспорту Чехії Володимира Кремлика, повідомляє чеське видання Novinky.cz.

Як повідомляється, розробники зробили сайт державного сервісу на знак протесту проти «марнотратства» міністерства транспорту. На думку фахівців, держава уклала завищений контракт.

Уточнюється, що на сервіс з продажу електронних дозволів на проїзд по платних трасах країни було виділено понад 400 млн чеських крон (близько 16 млн євро). Робота повинна була бути виконана за чотири роки.

Однак таке замовлення викликало обурення в місцевій IT-спільноті. Тендер був названий абсурдним власником IT-компанії Томашем Вондрачеком. Він запропонував програмістам створити аналог сервісу, а потім передати його уряду як подарунок і приклад того, як витрачаються бюджетні гроші.

«Нами керувало бажання протистояти системі завищення цін на держконтракти, де відбувається зловживання некомпетентністю клієнтів. А наші гроші в підсумку просто вилітають у трубу», – сказав Вондрачек.

На заклик допомогти в інтернеті відгукнулися понад 300 програмістів. На вихідні в офісі зібралося 60 осіб, щоб приступити до роботи та вже в неділю ввечері платформа була готова.

Сайт запрацював в тестовому режимі вже в понеділок. Водночас уряд Чехії спочатку пропонував оплатити допомогу, але потім прийняв сайт у подарунок.

Прем’єр-міністр Чехії наголосив, що міністерство проведе відкритий конкурс, а сума контракту буде в рази менше від початкових 400 млн крон.

Сам Вондрачек оцінив подальшу роботу приблизно у 25% від початкових 400 млн крон і зазначив, що його компанія не буде брати участь у конкурсі. Через історію з великим держзамовленням міністра транспорту Чехії Володимира Кремлика відправили у відставку. Він зазначив, що поважає рішення прем'єра, але додав, що в його пріоритетах було створення системи «без затримок», тому конкурс був закритим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук