У Чорному морі сіло на мілину судно, яке незаконно заходило до портів окупованого Криму

На кораблі відключили автоматичну ідентифікаційну систему, аби приховати порушення законодавства

У Чорному морі  сіло на мілину судно, яке незаконно заходило до портів окупованого Криму
До серпня 2018 року судно-порушник мало назву VELES

У Чорному морі вантажне судно під прапором Монголії SUROVщо рухалося з порту Туреччини до російського порту «Кавказ», сіло на мілину. Про це повідомило Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ).

Згідно з даними відомства, аварія сталася поблизу Таманського півострова в районі мису Залізний Ріг.

«За даними міжнародної ідентифікаційної системи AIS (Automatic Identification System), остання інформація про судно SUROV зафіксована ще два тижні тому. В порушення вимог Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі 1974 року на кораблі було відключено Автоматичну ідентифікаційну систему (AIS). Однак завдяки саме цій системі є можливість не тільки вчасно реагувати на аварії суден та надавати допомогу потерпілим, але й відслідковувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів», – йдеться у повідомленні.

Відповідно до даних МінТОТ, відключення AIS обумовлене незаконним заходом судна SUROV до закритих портів анексованого Росією українського Криму.

«Причина цьому – намагання іноземних компаній, причетних до морських перевезень до закритих портів, уникнути відповідальності з боку українського законодавства, а також не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватись міжнародно-правові санкції», – повідомила прес-служба міністерства.

Раніше Міністерство з питань тимчасово окупованих територій повідомило, що заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів та терміналів, розташованих на територіях Криму та Севастополя, є порушенням норм міжнародного права і тягне за собою відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден, зокрема, кримінальну.

Україна офіційно закрила всі порти Криму після окупації півострова Росією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук