У дні тиші й виборів заньківчани покажуть прем'єру вистави про олігарха, який рветься до влади

20 та 21 квітня у театрі ім. М. Заньковецької – прем'єра вистави «Соло для мідних труб»

Головні новини Львова 16.04Марічка Крижанівська, 16 квітня 2019, 18:55 0

У вихідні, 20 та 21 квітня, у Львівському театрі ім. М. Заньковецької – прем'єра вистави «Соло для мідних труб» за п'єсою режисера і актора цього театру. Режисер і актор-заньківчанин Орест Огородник написав цю п'єсу ще задовго до нинішньої передвиборчої кампанії і взагалі каже: це не про політику, це про людей.

За сюжетом, голова родини Василь сповідує звичайні людські цінності і колись запропонував сину Юрію дати присягу, що той ніколи не піде у владу, не обманюватиме і не крастиме. Юрій порушив присягу і незаконним шляхом став олігархом.

«Взагалі ця ідея присяги не пов'язана у мене тільки з політикою. Моя думка така: якби всі політики дотримувалися своєї присяги, якби всі лікарі дотримувалися клятви Гіппократа, якби всі військові дотримувалися своєї присяги і не здавали Крим, якби чоловік не зраджував своїй дружині, світ був би інший. Адже занадто багато в історії України було зрадників, колаборантів і перевертнів», – пояснив режисер Орест Огородник.

Юра прагне «мідних труб», але зіштовхується із протилежним світоглядом батька. А ще він обманює вкладників свого банку і обкрадає їх.

«Історія про те, що Юра пробує дорватися до влади. Взагалі він банкір, а в нас такого люду багато є в Україні, які думають, що, якщо він став міцно на ноженьки, то він вже може, все що заманеться зробити. Але для того, щоб це робити, треба багато знати, багато вміти, багато вчитися, принаймні знати і поважати свою історію», – додає виконавець ролі Юри Олександр Норчук.

У сценографії відтворено несмак у помешканні олігарха. Також використали славнозвісний портрет екс-генпрокурора Пшонки в образі Цезаря, але у заньківчан на полотні зображено головного героя вистави.

«Ми маємо надію, що люди прийдуть до театру, подивляться і щось всередині тьохне. Можливо, той, хто рветься до влади, задумається і вже передумає, бо відчує щось у душі. Тут гарно все це в п'єсі зроблено», – вважає Януш Юхницький, виконавець ролі Василя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук