У ГПУ повідомили про спецконфіскацію нафтопродуктів Сергія Курченка на ₴800 млн

СуспільствоКатерина Чурилова, 13 листопада 20171580
У ГПУ повідомили про спецконфіскацію нафтопродуктів Сергія Курченка на ₴800 млн
фото РБК
Сергій Курченко 2014 року виїхав до Росії, в Україні він є фігурантом кримінальних проваджень

Київський районний суд Одеси в межах розслідування схем бізнесмена Сергія Курченка конфіскував нафтопродукти на суму понад 800 млн грн. Про це у Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

Зазначається, що в Одеській області конфіскували близько 100 тис. тонн нафтопродуктів в межах розслідування так званої «злочинної схеми Курченка».

«Паливо надійшло на територію України для реалізації злочинною організацією під керівництвом Курченка без сплати митних платежів. Загальна вартість конфіскованого за рішенням Київського районного суду Одеси палива складає більше 800 млн гривень», – зазначила Сарган.

За її словами, через те, що під час розслідування суд дозволив реалізацію арештованого палива, в цьому випадку була застосована спеціальна конфіскація всіх нафтопродуктів або коштів, одержаних від їхньої реалізації, у тому числі процентів. Частина конфіскованого палива наразі перебуває на нафтобазах, повідомила Сарган.

«Крім того, від реалізації частини нафтопродуктів до бюджету у вигляді податків вже виплачено понад 300 млн гривень, на рахунках банківських установ перебуває понад 100 млн гривень, на які нараховано понад 13 млн гривень відсотків тощо», – додала Сарган.

У травні 2017 року прокуратура направила Сергію Курченку повідомлення про підозру у створенні злочинної організації та ухилення від сплати податків при реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів. Тоді зазначалось, що до злочинної організації були причетні 19 осіб.

В червні 2017 Генпрокуратура повідомила, що Сергію Курченку складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за 9-ма статтями Кримінального кодексу України.

Сам Курченко від 2014 року переховується від українських правоохоронців за кордоном.

До слова, 28 березня Краматорський міськсуд ухвалив рішення про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів Януковича і його оточення в рамках процесу проти колишнього директора компанії «Газ Україна-2020» Аркадія Кашкіна.

Через місяць рішення набуло чинності, і конфісковані кошти було перераховано в держбюджет.

У травні 7 кіпрських компаній-власників облігацій внутрішньої державної позики оскаржили рішення про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів, але апеляцію не було прийнято до розгляду.

До тексту судового рішення немає доступу у відкритих джерелах, воно є засекреченим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук